| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai enervez asa de tare din orice?
Spre exemplu :
Acum cateva minute eram singur in camera la camin, si ma uitam la un anime foarte interesant, si eram foarte captivat, si a venit un coleg de camera, si a intrat in camera si a inceput sa puna muzica la laptop (data la maxim, iar eu nu mai intelegeam nimic din acel anime), si a inceput sa vorbeasca aiurea, si sa imi spuna tot felul de chestii banale care nu ma interesau, cum ar fi ca si-a cumparat el paine, si ma tot intrerupea sa ma intrebe ce fac, desi el vedea ca ma uitam la ceva, pur si simplu ii place sa ma deranjeze pentru orice nimic, iar eu ma enervez foarte tare si imi vine sa imi smulg parul din cap, dar ma prefac ca nu il aud si nu il bag in seama si nu il las sa vada ca ma enervez, dar totusi nu mai pot sa rezist asa.
Asta se intampla in absolut fiecare zi, de duminica seara pana joi dupa amiaza, ca atunci pleaca el acasa, si joi seara plec si eu acasa, iar duminica seara ne intalnim din nou aici, si totul o ia de la capat.
Cum as putea sa fac sa nu mai ma enervez asa de usor?
Sa nu imi spuneti sa il ignor si chestii de genul, ca am incercat si nu merge, si parca ma enervez mai tare daca fac asta.
Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi.
Multumesc anticipat!

59 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlaDe12345 a răspuns:

Cand doarme lipeste-i gura cu banda adeziva, cu multa banda, si stai langa el pana cand se trezeste si spune-i ca te enerveaza si sa mai taca sau se trezeste cu picatura in loc de banda data viitoare. laughing))

| GreenVoid a răspuns:

Nu ai cum sa nu te enervezi cand vezi asa oameni laughing In locul tau mi.as fii bagat castile la laptop si mi.as fii vazut de serial.Asa tipul ar vedea ca il ignori in mod voluntar si ar inceta.

| Florentina9210 a răspuns:

One shot, bang and you are DEAD! sper ca ai inteles mesajul!

| Axely a răspuns:

Dăi cu laptopul in cap xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru zanacapsunica):

M-am gandit si la varianta asta sa stii.

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlaDe12345):

Buna idee, dar tot nu cred ca o sa inceteze nici asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru GreenVoid):

Pai am castile in urechi, stau cu castile in urechi si cu volumul la maxim, dar tot se aude de la el, pentru ca si el are volumul la laptop dat la maxim, dar nu are castile bagate, si se aude muzica lui si daca ies pe hol. Eu de obicei stau cu castile in urechi.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Am inteles mesajul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

L-am blestemat o data sa i se strice laptopul si un coleg i-a varsat bere pe masa, si era gata sa ii verse si pe laptop, dar daca ii dau cu laptopul in cap poate se strica si apoi trebuie sa il platesc.

| ihacoswhy a răspuns:

Opreste-l din vorbit si spune-i ca nu-ti pasa, sau, depinde de felul tau de a fi, ia-l cu frumosul si spune-i ca te deranjeaza. Fii sincer! Daca vede ca nu esti deloc afectat de ce face el, nu o sa se schimbe nimic.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vorba iubitului meu cand se supara sau cand se ia cineva de mine e gen: ''crezi ca oamenii astia merita sa traiasca''? un glont de 9 mm si se rezolva, daca sunt tari in gura, asa si tu acum, cine este el sa se lege mereu de tine? Trebuie sa iei initiativa!

| Mayhem666 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

De multe ori i-am spus sa dea volumul mai incet, si de fiecare data face gura mare, ca nu se aude tare, si tot eu pic de prost. Nu are rost sa vorbesc cu el, pentru ca e genul de om ignorant, care nu ii pasa daca deranjeaza pe altii, important e sa se simta el bine, si ceilalti trebuie sa ii asculte muzica lui, chiar daca au castile in urechi tot se aude, dar cum ceilalti doi colegi nu sunt in camera, trebuie sa il suport eu. Abia astept sa ajung acasa, ca acolo pot sa fac ce vreau si scap de el.

| GreenVoid a răspuns (pentru Mayhem666):

Da i.ai spus macar ca.i o moara stricata si ca te deranjeaza?

| Mayhem666 a răspuns (pentru zanacapsunica):

Am spus ca imi vine sa imi smulg mie parul din cap, nu lui, citeste mai bine intrebarea.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Am incercat si nu merge, daca fac asta, tot eu pic de prost, si o sa faca si mai urat decat inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Din moment ce ne cunostem inca de la gradinita, cam stie ca ma deranjeaza, si face asta intentionat, uneori mai sta pe Skype cu prietenii lui pe care eu nu ii suport, si mereu face asa fel incat sa apar si eu in cadru, si mereu ii spun ca ma deranjeaza, dar el tot face, de multe ori cand ii spun sa inceteze, face si mai rau ca inainte, deci daca iau initiativa, o sa iei tot eu in dezavantaj.

| Mayhem666 a răspuns (pentru GreenVoid):

Daca ii spun orice, o sa faca si mai rau ca inainte.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Esti genul care suporta si inghite? Incearca sa te impui in fata lui. Din cate mi-ai spus, ori are ceva cu tine, ori are probleme cu capul. Din doua, trebuie sa fie una!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Cred ca are un pic din ambele laughing
Sunt genul care tace, si tot tace, dar cand ma enervez la culme, nu mai stau pe ganduri si ii *** un pumn in fata de iese pe geam.
Sa mai ma enerveze el mult, si vede ce pateste. Nu stie de ce sunt eu in stare laughing
*The knife is one of my best friends*

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa te vreau, copile! laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Mi s-a cenzurat un cuvant din raspuns cu 3 stelute, dar cred ca te-ai prins ce era acolo.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Iti dai seama!

| GreenVoid a răspuns (pentru Mayhem666):

Si nu poti sa.l bati?

| Mayhem666 a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu mai conteaza acum s-a oprit, ca mananca, staia-r mancarea in gat laughing
Dupa ce termina de mancat se apuca din nou sunt sigur.

| Drimmero a răspuns:

Da-i 2 perechi de palme si se potoleste.

| MihaelaDart a răspuns:

Cumparati niste casti si asculta in linistea ta filmele, muzica, show-urile online si atunci poate sa vorbeasca si tu oricum nu-l vei auzi, doar daca va veni la tine sa-ti smulga castile din urechi. Asa va vedea ca esti cuprins in ale tale si nu te intereseaza de ceea ce spune el.