| anonim_4396 a întrebat:

Voua va place numele pe care il aveti?
Care este numele vostru?

133 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma incanta deloc Florin este. Oricum mi se zice omul de gheata iceman

| Mayhem666 a răspuns (pentru mgtow):

De ce ti se zice asa?

| mgtow a răspuns (pentru Mayhem666):

Imi place vremea rece si sant burlac

| Mayhem666 a răspuns (pentru mgtow):

Partea cu burlac nu vad ce legatura ar avea cu iceman, dar in fine...

| InVisible99 a răspuns:

Doar unul dintre ele

| Mayhem666 a răspuns (pentru InVisible99):

Si care ar fi acela?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Stii ce inseamna Bogdan? ^_^

| Mayhem666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu stiu, ce inseamna?

| Doub a răspuns:

îmi place mult numele meu e de bo$$

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Si care ar fi acel magnific nume de boss?

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Misssterr

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Acum spune si numele adevarat laughing

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce primesc?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

O parere buna laughing

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Hai, nu mai fii suparata si zi-ti numele, ca poate o sa iti indeplinesc o dorinta laughing

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Hmmm

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Te rooog, esti o vedeta si vreau sa iti stiu numele.

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Sunt vedetă mai nou?
pffui, plecăciuniiiiii
pe tine cum te cheamă?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Daca imi spui tu prima numele tau, poate o sa ti-l spun si eu pe al meu.

| sublime89 a răspuns:

Ce e si un nume? Doar o stampila pusa fiecarui copil, care nici macar nu e constient ca exista, de catre parintii lui. Daca tot e atat de important, de ce nu poate fiecare sa si-l aleaga? De ce-l aleg altii pentru noi? Numele nu conteaza. Poti sa te numesti oricum, tot tu ramai.

| Mayhem666 a răspuns (pentru sublime89):

Sunt total de acord cu tine, eu as fi vrut sa imi aleg singur numele. Oricum numele nostru nu ne reprezinta, ci personalitatea ne defineste, noi tot noi ramanem indiferent de ce nume avem.

| sublime89 a răspuns (pentru Mayhem666):

Si asta e valabil pentru orice, nu doar pentru oameni. Doar pentru ca stii cum se numeste ceva, nu inseamna ca intelegi ceva despre acel lucru. De exemplu, cate mii de ani nu am vazut noi oamenii acele luminite pe cer, pe care le-am numit stele. Si la cele mai deosebite dintre ele le-am dat si nume, si la fel si la constelatiile pe care ni le-am imaginat pe cer. Dar doar pentru ca am avut un nume pentru acele obiecte de pe cer, nu a insemnat si ca intelegem de fapt ce sunt ele. Asta nu s-a intamplat decat in epoca moderna. Sunt multe exemple de acest fel la care te poti gandi. Oamenii au obsesia de a da un nume tuturor lucrurilor si fenomenelor, pentru a le clasifica si a le identifica. Astfel se creeaza iluzia cunoasterii. Avem impresia ca daca stim cum se numeste un anume lucru, il intelegem. Cati oameni crezi ca inteleg de fapt ce e Soarele? Dar daca ii intrebi cum se numeste acea lumina mare de pe cer, toti stiu sa-ti spuna.

| Florentina9210 a răspuns:

Florentina sau Floren sau Flori, depinde cum ii place fiecaruia sa ma strige. Da, il ador!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

De acum o sa iti spun si eu Flori.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Awesome! big grin

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Am vazut ca la intrebari populare apari acolo de o gramada de ori, esti foarte populara pe aici din cate vad, cum pot sa devin si eu popular ca tine?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

N-am sesizat. De ce vrei sa devii ca mine? No one can compares with me!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu vreau sa devin ca tine, vreau sa devin popular ca tine. Stiu ca nimeni nu se compara cu tine, tu esti o bombonica, ai uitat ca tu ai spus asta?
Stii cumva de ce Mister D nu mi-a raspuns la intrebarea asta? Iar face pe misteriosul?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu ma intereseaza pe mine de mister D. Nu sunt sora sa sau iubita sa stie ce face el.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu asta, dar am observat ca mai nou nu mai evita intrebarea cu un alt raspuns, ci nu mai raspunde deloc, ca nu cumva sa afle cineva ceva despre el.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Stii ca intuitia ta nu e rea? Mie d ela inceput mi s-a parut ceva ''suspect'' cu el. Ori e un criminal in serie care se ascunde de politie ori e un fost iubit care vrea sa urmareasca ce fac eu. Sau, e vreun vampir energetic! laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Si ai aflat pana la urma care dintre cele 3 variante e cea corecta? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Da. A doua

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Glumesti, nu-i asa? laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Sunt cat se poate de serioasa.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Hmmm! Hai sa zicem ca te cred!
Nu prea are cum sa fie un fost iubit de al tau si sa nu stii ce varsta are, asa cum spuneai mai de mult.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu stiu care din ei. Dar, intuitia imi spune ca are 23. Si as avea banuiala cine ar putea fi, de aceea imi permit sa ma iau de el!

| justanotheruser99 a răspuns:

50%
Nu pot sa il spun, altfel va trebui sa te ucid laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Stiu ce zici laughing

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

O să-ți păstrez secretul, deși știu laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

Serios? laughing Sti ca ma cheama Just?>

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

Știu că începe cu T laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

E bine atunci laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

Really? Are you sure? laughing

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

Foarte sure laughing scuze că am spus.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

See ya in Hell devil

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ok, oricum acolo ajung și eu laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

Eu traiesc acolo laughing

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

Uuu, atunci găsește-mi un loc în ( inima ta) casa ta, chiar dacă știu c-o să mă doară laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

Aww... te astept. Ti-am rezervat un loc laughing
PS: Eu nu am inima. laughing

| mnbvf a răspuns (pentru justanotheruser99):

PS: și cu ce scrii dacă n-ai inimă? laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru mnbvf):

Cu talent laughing

| untu a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ai grija cu amenintarile de moarte ca nu-i de gluma ca te voi raporta!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru untu):

Nu sunt amenintari. Este umor. Umor negru. Nu toti au capacitatea de a-l intelege. Imi pare rau, daca te-am jignit cu ceva, dar nu te supara, nici macar nu ti-a fost adresata aceasta gluma. Prin urmare nu inteleg starea ta de revolta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si pe mine m-a amenintat ca ma raporteaza, dar se pare ca unii oameni nu ne inteleg umorul. Nu stiu de ce se baga in discutiile altora, dar ma rog...

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

As spune ceva, dar pun pariu ca iar va rasari de undeva. Ce spui, sa-i faca Hell Girl o vizita? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu, ca daca ii face o vizita, ii da o papusa din aia si el va putea trimite in iad pe oricine doreste, sa imi faca mie o vizita, ca il rezolv eu, nu mi-e frica sa trag de panglica si sa il trimit intr-un loc inexistent, ca asa poate devine si el ceva inexistent. laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Pfff... inca nu ai invatat ca nu e bine sa spui tuturor ce inseamna unele chestii? poate iar primim reclamatii laughing

| untu a răspuns (pentru justanotheruser99):

Pai nu este de glumit cu vorba asta! Nu uita ca suntem in spatiu public si suntem supravegheati si ne urmareste conversatiile fiecaruia cu altii si poate ca va treziti cu politia la usa! Data viitore sa nu mai zici asa ceva nici macar in gluma! Nu v-am raportat inca!

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Este valabil si pentru tine ceea ce am comentat raspunsul lui justanot heruser99! Inca nu te-am raportat, dar data viitoare sa ai grija!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Bine, bine am inteles, dar totusi am ceva de comentat si anume ca ai spus mai sus ca ne trezim cu politia la usa, si aici te contrazic, nu ai cum sa te trezesti cu politia la usa, pentru ca nimeni nu stie cine esti, nu ai dat datele tale unde locuiesti si nimeni nu stie nimic despre tine decat daca le spui, si nimeni nu stie cum arati decat daca ai la avatar o poza cu tine, plus ca suntem o tara libera si avem voie sa spunem orice, tu ai dreptul sa ne raportezi (dar totusi te rog nu o face, si iti multumesc ca nu ai facut-o inca), iar noi avem dreptul sa zicem ce vrem, fiecare are dreptul sa faca ce vrea aici, si daca facem ceva nepotrivit o sa fim pedepsiti cum trebuie, si de cine trebuie, dar nu de tine. Nu o lua in nume de rau, si nu ma intelege gresit, dar ar trebui sa stai la o parte de lucrurile care nu te privesc. Daca doresti, poti sa raspunzi la intrebare, dar nu mai ameninta utilizatorii, ca e posibil sa mai fie unii idioti pe aici care te vor raporta pe tine, pentru ca poate nu le convine ce ai spus despre ei. Deocamdata nu am intalnit utilizatori idioti, asa ca avem amandoi noroc. happy Tine minte, asa nu a fost o jignire sau amenintare, ci o opinie personala, sa ca te rog frumos sa nu te superi pe mine, si iti multumesc frumos pentru intelegere.

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Bine,bine,bine! Dar sa ai grija ce comentezi pentru ca cei de la suportul pentru internet de la Bucuresti supravegheaza si de acolo te pot depista sau detecta orice amenintare apare o adresa IP a calculatorului tau sau o adresa IP a modemului tau (router) de care esti abonat si se duc la firma ca sa obtina o adresa in care esti abonat!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Uite ca pe asta nu o stiam, mersi happy

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Cu placere! Daca nu stiati nu e nici o problema stai linistit!

| Clorox a răspuns:

Akay Yunus, nu pot sa zic ca imi place sau ca nu-mi place, m-am obisnuit cu el! Dar stiu ca-i un nume ciudat... Fu*k my life laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Iti stiam deja numele, si pot spune ca mie imi place numele tau Akay-kun happy

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Mersi Yukki-kun laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Poti sa imi spui Yukki-senpai, ca nu ma supar laughing Glumesc, poti sa imi spui cum vreiwinking

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Hai!

| syd2 a răspuns:

Ma cheama cum vrei. Dar numele meu fizic e Tudor.

| Deaad a răspuns:

Stefan si sunt multumit, da.

| syd a răspuns:

Foarte putine persoane mi se adreseaza pe prenume, deci nici eu nu sunt sigur ca stiu care e

| Mayhem666 a răspuns (pentru syd):

Banuiesc ca esti in liceu, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yaaaaas, îmi place love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, imi place
Nu-l spun, nu-mi place sa se afle lucruri despre mine

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu la ce te referi, nici mie nu prea imi place sa se afle lucruri despre mine. Imi place sa fiu mai secretos!

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Ok, Mihai

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Dar esti fata! Nu te pricepi sa minti, macar de puneai si tu un nume de fata ca sa pari mai credibila, chiar daca nu era numele tau adevarat.

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Băăăi, ziceam că Mihai te cheamă pe tine, nu pe mine
normal că sunt fată
straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Nu ma cheama Mihai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place numele meu cand e rostit de persoane noi, parca suna altfel. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care e numele tau?

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Da. Numele meu e Naomi (stii deja). Tatal meu mi l-a pus si e originar din ebraica.

| Deliiiia a răspuns:

Hei, da, imi place numele meu. Consider ca numele ne definesc oarecum.

| August99 a răspuns:

Da imi place pentru ca nu e un nume comun

| Mayhem666 a răspuns (pentru August99):

Si care ai fi acel nume al tau? big grin

| August99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Sonia big grin

| Juviia a răspuns (pentru August99):

Sunt curioasa, ce nume ai?

| Mayhem666 a răspuns (pentru August99):

E foarte frumos.

| August99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Multumesc happy

| Anuket a răspuns:

Dahappy mie chiar îmi place numele meuhappy

| Juviia a răspuns:

Vrei sa ti-l zic?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Da, vreau!

| Juviia a răspuns (pentru Mayhem666):

Bine,ma cheama Amalia. daca iti amintesti, ti l-am mai spus o data, la o intrebare de genul asta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Scuze, dar nu mai imi amintesc, dar de acum inainte o sa il tin minte happy

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu am realizat, ca stiu cum te cheama. laughing
Ti-ai dezvaluit identitatea intr-o alta intrebare. Ntz! ntz, ntz! Asa ceva nu se face.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Aia a fost o greaseala teribila, pe care nu vreau sa o mai repet. A trebuit sa ii omor pe toti care mi-au vazut numele, asa ca trebuie sa te omor si pe tine. laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Sorry for you, but i'm invincible laughing You can't kill me even if you want to.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Oh, I forgot you are my master, I'm really sorry!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

I forgive you, but only this time laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ok, thanks so much master.

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai grija cum vorbesti! asta suna a amenintare! Va trebui sa va raportez!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Era o gluma. Geez!

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu se glumeste cu asa ceva! Poti sa ai necazuri! te previn!

| Andreeaioan115 a răspuns:

Da imi place mult numele meu, Nicoleta laughing)

| mnbvf a răspuns:

Îmi place, dar nu o să-l spun laughing

| August99 a răspuns (pentru mnbvf):

Ok m-ai facut curioasa

| mnbvf a răspuns (pentru August99):

N-ai de ce laughing eu știu cum te cheamă :p

| Mayhem666 a răspuns (pentru mnbvf):

Poti sa nu il spui, nu ai vazut ca nici eu nu l-am spus. Oricum, foarte putini utilizatori imi stiu numele real.

| August99 a răspuns (pentru mnbvf):

Pai tu imi sti numele. ar fi corect sa-l stiu si eu pe al tau laughing big grin

| mnbvf a răspuns (pentru August99):

Nu îmi amintesc să-ți fi cerut eu să-ți pui contul de insta acolo laughing
Oricum, să știi că îmi place mult ce faci.

| August99 a răspuns (pentru mnbvf):

Ook laughing multumesc, apreciez

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Nu prea imi place... Dar mna, asta e karma xD

| 4StarLight a răspuns:

Când eram mică nu, dar acum îmi place mai ales că am aflat de ce mi-a fost pus!

| Tpuist a răspuns:

Da, îmi place deși aș fi preferat să fie mai frumos.
Prefer să nu-l spun.

| Axelrunda a răspuns:

Alexandru Ioan ma cheama, ca si pe voinicul Cuza happy

| maite13 a răspuns:

Buna! Da, imi place numele meu, nu mi-as fi ales altul daca as fi putut laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru maite13):

Scuze ca intreb, dar care este numele tau?

| maite13 a răspuns (pentru Mayhem666):

Carolina Maria big grin. al tau care e?

| Mayhem666 a răspuns (pentru maite13):

Stefan.

| EzeQuielz a răspuns:

Da, mă cheamă Daniel. Ție îți place al tău?

| Mayhem666 a răspuns (pentru EzeQuielz):

Dupa poza de la avatar am crezut ca esti fata. Nu pot sa zic ca numele meu imi displace, dar nici nu imi place, adica as fi preferat sa am un nume strain, de preferat japonez.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mayhem666):

Cu toții speram că e fată.

| iasminaa17 a răspuns:

Da imi place numele meu Iasmina. El provine din originea musulmana
Semnificatie vine de la floarea de iasomie

| iasminaa17 a răspuns:

Da imi place numele meu Iasmina!
El provine din originea musulmana si mai provine de la floarea ''iasomie''
Prietenii imi zic mina, ina, iasminuta