| belikebe a întrebat:

Hey happy Vreau sa stiu la ce este mai bine sa dau:la un colegiu sau la un iceu? Care este mai bun?
Spuneti-mi niste licee din prahova in apropriere de maneciu...sa nu fie mai departe de Ploiesti. Cine imi da cel mai folositor raspuns primeste funda. :**

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

De regula, colegiile sunt tot niste licee dar mai cu renume. Isi iau acest statut dupa un anumit timp. Aparent mai bune, dar pot fi chiar la acelasi nivel cu un liceu.

Diferentele intre profesori nu sunt semnificative. Variaza intre putini mai buni spre nule. Exista si cazuri in care profesorii de la un liceu pot fi mai capabili decat cei de la un colegiu.

Bine, daca vrei ceva mai amanuntit, nu ezita sa citesti aici: http://margantzovka.wordpress.com/2011/12/13/liceu-vs-colegiu/ ori sa dai un search pe Google cu "colegiu sau liceu".