| AmeliaD a întrebat:

Heyy. Chiar nu stiu la ce categorie sa pun intrebarea asta. Acum deoarece monarhia nu mai detine controlul sau nu mai exista in anumite tari, intrebarea mea este: Cu ce se ocupa toata ziua regele?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt destul tari cu monarhie... sub diverse forme dar sunt. In rest familia regala face ce face si a nostra in Romania. Participa la evenimente caritabile, inaugurari, promovari, proiecte samd

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți pe You Tube la viața reginei Angliei.
și a prințului Charles. Ei nu au viață personală. Reprezentând Anglia, în țară și în străinătate, ei au aproape zilnic o activitate oficială. Nu toată ziua, cum zici dta, să prindă fluturi. Sunt simboluri vii ale măreției țării lor. Sunt simboluri vii ale unității națiunii lor. Duc o viață de fast, necesară ca să poată vedea lumea întreagă că Anglia este o țară veche, puternică.