| DonEduardo a întrebat:

Huawei s-a impacat cu americanii?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Inca nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu nu.

| Mosotti a răspuns:

Nu are cum sa se impace daca SUA a fost nesimtita si a blocat Huawei ca sa-i scoata de pe piata. Daca vine Trump iar, o sa bage si chinezii restrictii pe alte parti americanilor, dar inca nu e bine sa bage pana nu stie sigur cine vine.

Ca daca vine Biden, ala n-are nimic cu Huawei pentru ca ala nu are treaba sa dea de munca la americani.
Trump vezi doamne vrea sa dea de munca la ai lor, asa ca sa nu mai importe chestii, ceilalti sunt cu finantele si bancile, nu au treaba cu industria, asa ca aia e. Din contra, isi duce industria unde e mai ieftina mana de lucru, si muncitorii americani duca-se dracu, cam asa gandesc democratii.

Trump vrea sa devalorizeze dolarul ca sa exporte produsele lor mai okey, democratii nu vor asta, vor sa-si tina dolarul sus, ca ii doare undeva de industrie.

| împreunăfacembine a răspuns:

Din păcate nu încă