| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat dar el nu ma baga in seama, am vorbit ceva timp pe mess si dupa nu a mai dat nici un semn de viata. La scoala ne vedem des (nici nu ne salutam) si vorbim ocazional. Am 13 ani sunt a 6a si nu stiu ce sa fac!

2 răspunsuri:
| claudia_5508 a răspuns:

Incearca sa intrii in vorba cu el, daca tot va intalniti asa des.Saluta`l, intreaba-l ce face, si poate incet incet deveniti prieteni.Totusi daca nu reusesti nu uita ca sunt si alti baieti care merita prietenia ta.succes!

| Bacemi a răspuns:

Incearca sa il provoci la o discutie, sa fii prin preajma lui. roga-l sa te ajute cu ceva. Cauta o scanteie ca sa vorbiti mai des. Subiecte de conversatie se gasesc dar e greu la inceput. Poate nu te place sau poate crede ca e doar un moft la tine sau faci misto de el.