| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala (nu-l cunosc) adica stiu cum se numeste si toate cele, am facut rost de id lui acum ceva timp in urma!, am vorbit odata dar gen: diriga ta e aia. de. si chestii de genu. la scoala tot ma priveste intens, se tot uita la mine dar nu zice niciodata nimic, eu il plac si nu stiu ce sa fac, eu ii zimbesc tot timpul, dar am vazut ca nu ma baga in seama, asa ca nici eu nu l mai bag in seama ( parca prea mult il bagam)si el tot se uita la mine, intr-o zi o prietena s-a dus la el si i a spus ca eu il plac si daca el are pruetena. el a raspuns in felul urmator El: care fata? ea:... cu care vorbesti pe mess el: a da spune-i ca e draguta Ea: ai prietena? el: da am dar daca ma despart de ea sau ea de mine nu o sa mai am. totusi spune-i ca e draguta. CE SA FAC MA PLACE SAU NU? NU MI SPUNE NICIODATA NIMIC, PE MESS NU RASPUNDE SI NU DA NICI UN SEMN DE VIATA LA SCOALA NU VORBESTE. DAR SE UITA LA MINE... CE SA FAC ajutati-maAAA PLS! mie chiar imi place de vreo 6 saptamani

Răspuns Câştigător
| username34567890 a răspuns:

Ar trebui sa nu iei asa de in serios aceasta situatie si sa incerci sa nu fii atat de obsedata de el. oriqm este posibil sa te plac 50% si 50% sa nu. incearca sa vorbesti cu el personal, fata in fata banalitati, si dupa, treptat, treci la ceva mai serios. daca tot te pune pe ganduri intreaba-l pe mess daca tie rusine fata in fata. "ce te tot uiti la mine asa la scl?" ca sa fii mai directa sau intreba-l treptat "am observat ca u de obicei te uiti mai tot timpul la mine si as vrea si eu sa stiu DC?" depinde de cum e felul tau de a te exprima, direct sau treptat. nu te grabi. sunt multe persoane care sunt in aceeasi situatie si altele care au trecut de ea. incearca sa nu-l bagi in seama deloc atunci cand treci pe langa el, si dupa o poti intreba pe o prietena de a ta cum reactioneaza (EX: ridica o singura spranceana, se uita la tine km ciudat, se intristeaza, etc. etc.) oriqm...cred ca ar fi f bine sa vb cu el fata in fata, nu doar pe mess, sau daca preferi asa...incearca sa-l faci sa te bage in seama si sa-i ceri numarul de telefon, si poate poate, nu se stie niciodata. poate ca doar a mintit pentru. a se da mare ca are prietena sau ceva de genu, sau chiar are dar mai mult se simte atras de tine. eu sper sa reusesti ceea ce iti doresti

scuze de posibilele greseli de ortografie.

fundoi?batting eyelashes

1 răspuns:
| squarehead a răspuns:

Exista 2 variante:
1. Te place dar e mai timid
2. Vrea sa te foloseasca ca rezerva daca se desparte de prietena lui
Daca chiar il placi ar trebui sa ii spui personal asta...nu pe mess sau sa rogi o prietena sa faca asta pentru ca asa...
Sper ca ti-a fost de ajutor