| misteryous a întrebat:

Imi puteti spune si mie povesti de groaza cu bloody mary etc. Va rog. Cele mai multe povesti primeste fundita

Răspuns Câştigător
| NightBird a răspuns:

Este vorba de Bloody Mary, o fata care s-a imbolnavit, iar tatal ei a ingropat-o dar fata era inca in viata.La rugamintea sotiei lui,care credea ca fata ei este in viata,a legat de mana fetei o sfoara si la capat un clopot,astfel daca fata misca, clopotul batea.(sper ca intelegi pana acum).Barbatul si sotia lui s-au dus in casa, dar Mary s-a trezit.Dupa o ora barbatul gasste clopotul cazut(era legat de o bara) si dezgroapa sicriul si vede mult sange si unghiile fetei cazute de atata efort sa scape din sicriu. eu asa stiu povestea... sper ca ai inteles ceva din tot ce am zis. fundita? si am mai auzit ca daca te duci noaptea la ora 00.00 in baie, aprinzi 6 lumanari mari sau 12 lumanari
mici si zici de 13 ori bloody mary ti se arata... daca o vezi cu o foarfeca in mana o sa-ti scoata ochii si o sa te omoare
iar daca o vezi cu un ursulet nu o sa-ti faca nimic ci o sa vrea sa fiti prieteni cu ea :-P
si tot asa am mai auzit o poveste cum ca daca te uiti noaptea la 3 fix in oglinda vei vedea diavolul dar trebuie sa zici neaparat in ce forma sa ti se arate
pentru. ca se zice ca e atat de urat incat daca-l vezi mori pe loc
eu nu am incercat niciodata pentru ca mie prea frica

2 răspunsuri:
| nononono1111111111 a răspuns:

Uite intra pe spectrul realitatii(cauta la google)sunt povesti compuse de diferite persoane dar unele sunt chiar inspaimantatoare. Daca iti plac fundita plz?

| anka_1715 a răspuns:

De fapt Bloody Mary era o fata care ramasese insarcinata cu un baiat din sat.Cand s-a aflat ca este insarcinata nu a vrut sa recunoasca cu cine era asa ca oamenii au tras concluzia cum ca s-ar fi culcat cu diavolul urman sa fie pedepsita pentru aceasta fapta.Pedeapsa consta in a fi legata de un copaca cu o oglinda in fata ei si sa fie torturata de fiecare om din sat.Aceasta a fost taiat pe fata iar in final omorata de tatal copilului.In acel moment aceasta a jurat in fata oglinzii ca se va razbuna si a pus un blestem pe sat.Iar "jocul" lui Bloody Mary este de obicei jucat la petreceri si consta in:
scrierea numelui tau sau numele cui ai vrea sa fie "vizitat" de Bloody Mary pe oglinda cu o culoare rosie
aprinderea a 6 lumanari
dupa trebuie sa stai in intuneric in fata oglinzii si sa spui de 3 ori "cred in Bloody Mary"/"I belive in Bloody Mary"
ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda... exista si alte legende cum ar fi :un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. O poveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti...si altele