| Alexandra_2056 a întrebat:

Importanta istorica a marilor imperii in dezvoltarea civilizatiilor antice.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istoria antica cuprinde evolutia celor mai vechi imperii care au lasat o bogata mostenire culturala si materiala, realizari considerabile in diverse forme si domenii. Cea mai mare amprenta a lasat-o imperiul roman.Acest imperiu fiind mai inaintat a pus baza celor mai multe cunostinte de care noi dispune, in ziua de azi.

| Hayat a răspuns:

Sper sa iti fie de ajutor : http://www.monitorfg.ro/....../index.php