| anonim_4396 a întrebat:

In afara de Coreea de Nord, mai exista tara/tari fara acces la informatii?

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

De unde ai tu informatia asta despre Coreea de nord?

| RAY a răspuns:

Ce informati ai tu in democratie? informatile le transmit cine e la putere, ai uitat de asa zisa revolutie 89 regizata?

| siriusblack98 a răspuns:

Da, intr-un fel. In urmatoarele tari accesul la internet are anumite restrictii, cenzura este extrem de pronuntata iar retelele de socializare gen Facebook sunt interzise chiar daca locuitorii pacalesc sistemul prin de filtrare al firewall-ului prin VPN-uri sau browserul TOR (zis si onion).
-China
-Cuba
-Vietnam
-Laos
Acum daca este sa o luam teoretic, si Coreea de Nord are acces la informatii doar ca ei folosesc un sistem de intranet si acolo gasesti doar ce doreste regimul de conducere comunist. Deci ei teoretic au acces la informatie dar practic nu big grin

| oglindasultanului a răspuns:

Ce inseamna intrebarea ta, aia care-s izolati prin sate, nu le plange nimeni de mila...ca nu sunt "condusi", si ideea este sa urasti liderul inamic.