| Curious2 a întrebat:

In anul 1989 s-a infaptui revolutia romana, adica Romania a redevenit o democratie, iar romanii sunt liberi.
Stiti la ce ma refer, nu trebuie sa detaliez
.
Intrebare este : traiati mai bine inainte de revolutie sau dupa ea, cu alte cuvinte va era mai bine pe vremea lui Ceausescu?

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Dintr-un singur punct de vedere era mai bine:eram tinara si frumoasa, in rest am ajuns sa am si la ceea ce nu visam :internet, telefon mobil etc. Material stau mai bine dar sufletesc hotarit nu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Fara mâncare, fara încălzire pe timp de iarna, fara curent electric, fara televizor ( era program doar intre orele 20-22). Așa era pe vremea lui Ceaușescu. Cred ca deduci tu singur raspunsul.

| Justme79 a răspuns:

Unii spun că da alții că nu părerile sunt împărțite ...sincer nu știu când vreodată a fost bine happy