| anonim_4396 a întrebat:

In liceul meu se afla un baiat.
Sa il descriu putin, e inalt, peste 1.70 clar. Are parul lung, barbierit si se imbraca mereu doar in negru si bocanci. Adica mereu doar in negru, fara modele. Am vorbit cu un prieten de la el din clasa si mi-a spus ca nu e roker. De alfel la gat poarta mereu ceva similar cu Ordinul Lana Aurie. M-am interesat de el si am inteles ca e un ateu si ca nu face religia la scoala, ceea ce mi se pare ciudat.

https://www.google.com/......https?/url

Stiti cumva in ce fel de cultura e?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e ateu nu are ici o religie, credinta pur simplu nu crede in zeii inclusiv al tau

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În subcultura de la nebuni. Ordinul acela face parte din delirul lui.

| LPCTSTR a răspuns:

Jalnic... Si cu ce te-ncalzeste pe tine ca nu face religia? Cu ce ne incalzeste pe noi?
Care-i adevarata ta durere? Ca se-mbraca-n negru sau ca e ateu?

"Cultura"?! rolling on the floor Religia nu-i cultura, nici macar nu se apropie de sensul termenului daca incercerci sa faci aluzie la dogma numita "crestinism"laughing

| Michaeel a răspuns:

Ma gândesc ca doar se ia după ce e la moda și în trend și îl aduce în stilul lui de zi cu zi. Ma gândeam ca poate e hippie sau cum ii numesc pe ciudați aia sataniști? Goth sau eboy? Cam asa.