| chiftelutacrocanta a întrebat:

Inca de mici copiii suntem certati de parinti si ni se spune sa fim ca copiii vecinului,buni,ascultatori, etc..Intrebarea mea ebig grine ce doamne sa fiu eu ca copiii vecinului cand eu sunt cineva si ei sunt altcineva? Da suntem cu totii oameni,dar oare nu avem fiecare o personalitate unica? Ce, poti spune unui porc sa fie ca un tigru cand el e porc?

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

E o doctrina sociala, iar oamenii cu un IQ cat temperatura camerei nu o judeca sau gandesc cu propriile creiere, pentru ca sunt social acceptate.

| 393Dan a răspuns:

Sa fim sinceri o pisica care crede ca-i caine, e super adorabila xD
https://www.youtube.com/watch?v=8ZuCT4PmurY