| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare-întrebătoare: de ce tipele acelea îmbrăcate sumar sau/și în ipostaze provocatoare de pe rețelele sociale, adună o multitudine de like-uri pe când cele îmbrăcate decent, nu?

18 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Pentru ca ele pun ceva provocator ca si imagine.
O fata trebuie sa fie un pic provocatoare, ca sa starneasca interesul. Altfel cum sa atraga privirile baietilor?

| Hammurabi a răspuns:

Datorită inteligenței masculilor. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare de ce?

| Milena97 a răspuns (pentru helpforyou):

Men ☕️

| LordCristobal a răspuns:

Pentru ca fetele dezbracate sau cu imbracaminte mai provocatoare sunt mai placute ochiului masculin pentru ca atrag mai multa atentie.

| LordCristobal a răspuns:

Si revin-o la numele de Rosalia.
Prima data cand ai pus numele asta credeam ca esti vreun barbatlaughing)))))))

| Holiday a răspuns:

J.K. Rowling, de exemplu, are o gramada de like-uri. Si nu apare dezbracata.

| Holiday a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care masinile in reclame, showroom, etc, nu au prelata pe ele.

| helpforyou a răspuns (pentru Milena97):

winking

| CostinAlamariu a răspuns:

Sunt 100% sigur că știi deja răspunsul. Băieți cu creierul de maimuta vad țipă îmbrăcată sumar și unul din cei 5 neuroni pe care îl au se activează și dau like. Că na, hormonii trebuie să se manifeste cumva.
Și mai primesc like-uri de la fete care vor să arate ca ele presupun.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru helpforyou):

Nu, nu trebuie. E de ajuns să aibă o față frumoasa ca să atragă interesul bărbaților. De fapt la cât de disperați is băieții e de ajuns sa fie față și sa respire. Nu trebuie se costumeze în curva sa câștige atentie

| helpforyou a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Corect, nu trebuie sa exagereze cu provocarea. Daca a pus o fusta mai scurta atunci nu mai pune si un ruj strident sau o bluza decoltata. Doar un element este suficient pentru a fi provocatoare intr-un mod decent.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru helpforyou):

Preferabil niciun element. Disperarea după atenție masculina e un semn de grave insecuritati

| helpforyou a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Hei, nici chiar asa. Intotdeauna vanatorul este atras de aceasta mica provocare. Si in natura gasim aceasta corelatie.
Pana la urma daca nu te atrage nimic, nu o sa vrei ceva de la cineva.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru helpforyou):

Tu chiar atât de p0rn addicted ai ajuns să nu te atragă o față dacă nu se imbraca ca o curva? Adică cu alte cuvinte fetele trebuie să fie mereu pline de insecuritati și sa aibă foame de atenție.

| helpforyou a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ai inteles total gresit. Acum nu stiu daca din nestiinta sau intentionat ai inteles gresit.

| DjSannan a răspuns:

Există mai multe motive pentru aceasta. În primul rând, oamenii au tendința de a reacționa mai puternic la imagini provocatoare sau sexuale, din cauza instinctelor umane de bază. În al doilea rând, multe persoane folosesc rețelele sociale pentru a-și îmbunătăți imaginea personală sau pentru a atrage atenția celorlalți, așa că postarea de imagini provocatoare poate fi o modalitate de a obține acest lucru. În cele din urmă, mulți oameni au tendința de a da like-uri sau de a face comentarii pozitive la imagini care le plac sau care le atrag atenția, indiferent de conținutul lor

| stef87 a răspuns:

Pai ai zis-o cu gura ta, sunt provocatoare, "socheaza" prin atitudine si baietii isi incearca norocul, poate reusesc prin apreciere/ comentariu sa atraga la randul lor atentia fetei provocatoare, ncat sa aiba sansa sa guste indeaproape mai multe "detalii".