| anonim_4396 a întrebat:

De ce anumiți bărbați, căsătoriți, inteligenți, atenți la detalii și selectivi, care spun și chiar dau dovadă (în real life) că apreciază inteligența la o femeie, paradoxal îi vezi că dau cereri de prietenie și like-uri unor pițipoance semi-dezbrăcate, în ipostaze provocatoare, pe rețelele sociale?
De ce acele tipe obțin atâtea like-uri și o mulțime de cereri de prietenie de la bărbați de toate vârstele, și căsătoriți iar o tipă simplă, îmbrăcată decent, nu?
Vin cu un exemplu grăitor.
O tipă care nu e frumoasă la figură, dar are câteva poze unde e semi-dezbrăcată, în ipostaze (nu exagerat, oarecum) provocatoare, strânge în jur de 1k like-uri.
La polul opus se află o tipă care are o figură drăguță, care se îmbracă simplu, decent și cu postări decente, gen versete religioase, melodii și citate cu mesaj și impact emoțional, dar care nu strânge mai mult de 60-70 like-uri la postări și nici multe cereri de prietenie de la bărbați.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pentru ca acei barbati nu dau like-uri pentru persoana in sine ci pentru corpul ei, si din pacate jumatate din barbati aleg femeile dupa fizic! In capul acelor barbati nu exista romantism, sentimente etc ci doar sex, iar ei vad femeia ca pe o jucarie sexuala din pacate, de multe ori se ajunge si la casatorie in aceste relatii apoi la urma femeia realizeaza ce greseala enorma a facut aratand ceea ce nu este sau poate unele sunt dar odata casatorita ar dori afectiune, dragoste dar nu va gasi de la un astfel de barbat si se ajunge la divort... Odata divortata nu mai vrea sa-si gaseasca pe cineva la fel cum l-a gasit pe primul si atunci incepe calvarul ei...
Apoi barbatii casatoriti sau nu, mai dau like-uri la astfel de femei
ca si-ar dori o aventura cu ele, nimic mai mult!
In viata reala un barbat cu cap alege mereu femeia cuminte, cat mai naturala mai ales daca are planuri de viitor, niciunul nu va dori de sotie o femeie tunata, plina de figuri si fite etc.
Deci stai calma ca like-urile de fapt spun ce am zis eu mai sus. Sunt barbat si stiu cum gadesc barbatii si binenteles nici eu nu m-am putut abtine sa nu dau like-uri unor astfel de femei laughing pentru ca la urma urmei o aventura nu strica nimanui... laughing

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu crezi ca like-urile alea sunt pentru cerere în căsătorite, sau pentru sex?
Crede-ma, mai bine te bucuri la 10 like de la oameni serioși ce chiar te apreciaz decât de la un milion de labari,sau bărbați ce fac mișto de tine,te considera excorta, sau vor doar sex.

Și eu apreciez un corp frumos, sau o fața frumoasa indiferent despre ce fata e vorba, dar în momentul în care se despoaie sa îmi arate sau demonstreze cum arata ma dezgusta.
Poti sa ai un corp armonios și sa fi frumoasa și fără sa te despoi.Dar nah, unele sunt flatate de expresii "mama ești bomba pisii" sau "ce te-as..."...

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că acei "anumiți bărbați, căsătoriți, inteligenți, atenți la detalii și selectivi, care spun și chiar dau dovadă (în real life) că apreciază inteligența la o femeie" sunt niște fake-uri.
E un teatru pe care îl joacă zi de zi, fiind obligați/constrânși de ceva anume din viața lor, care nu le dă voie, nu le permite să se arate în întreaga lor "splendoare" și atunci, clipă de clipă își joacă rolul pe care și l-au proiectat și vor să-l respecte.
Dar au și momente în care obosesc și atunci când consideră că nimeni nu va băga de seamă, își permit să fie ei înșiși pentru câteva momente și fac chestii care pentru unii pot părea ilogice și în contradictoriu cu ce se știa despre ei.
Dar asta nu face decât să dezvăluie de fapt adevărata lor natură, cine sunt cu adevărat sub masca de zi cu zi.
Pentru că pot păcăli un om, doi, trei pentru o zi, două, trei.
Dar nu pot păcăli pe toată lumea permanent.
Cei mai inteligenți sesizează chestia asta.

Răspuns utilizator avertizat