| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea urmatoare probabil e foarte penibila si sunt sigur 99.9 % ca nu are raspuns dar trebuie sa ma descarc cumva.

De ce sunt " barbatii" din ziua de azi atat de penibil de pupincuristi, de ce oare uita ei de familie atat de usor pentru o fata cu care s-au cunoscut doar de cateva zile? Posibil veti zice ca exagerez sau vai doamne generalizez dar am intalnit chestia asta de atatea ori ca ma intreb de ce ma mai mir.

De cateva zile sunt din nou la mare si am sunat azi la mama mea sa vad ce mai face. Dupa voce am observat ca e suparata si dupa ce am intrebat-o de 15 ori ce s-a intamplat mi-a povestit ca are o problema si ii trebuia bani. Problema nu era asta, era urmatoarea. Ea a vorbit acum cateva luni cu fratii mei care muncesc in Londra ( sunt cu 8 si 9 ani mai mari ca mine ) ca sa imprumute bani de la ei pentru ca ii trebuia pentru ceva anume la sfarsitul lunii asteia. Nu a vrut sa imi ceara mie pentru ca vezi domne ea imi cere mereu si nu a vrut sa ma " deranjeze". Cei 2 i-au promis banii dar saptamana asta trebuia sa ii trimita dar nu i-au mai trimis pentru ca vezi domne au o nunta la care trebuie sa mearga si nu au bani si pentru ea. Problema nu e asta problema e ca i-am spus ca a facut o prostie mare si ca ii dau eu bani fara nici o problema. Dupa ce am incheiat de vorbit am intrat pe fb sa le trimit un mesaj sa le zic ca sunt niste ratati penibili dar sa vezi surpriza la amundoi pe cont am vazut ca ziceau de cateva zile ca sunt intr-o relatie si vedeam poze cu ei la mare, fiecare in parte cu o fata la subrat. Ce poate intelege o persoana din asta? Amundoi au dat de recent de cate o fata si desigur ca nu exista nici o nunta doar ca nu vor sa ii dea bani mamei ci sa stea la mare cu "prietenele lor ". Posibil vezi zice acum ca sunt un nesimtit sau tampit dar eu unu as fi incheiat char azi vacanta cu prietena mea daca trebuia sa ii dau bani mamei mele. Eu nu inteleg de ce sunt atat de penibil cei 2, . daca mama noastra era vreo nenorocita care ne-ar fi crescut ca pe niste animale si nu dadea 2 bani pe noi mai intelegeam, dar toata viata ei a muncit ca o nebuna ca sa ne tina in scoala si sa avem o viata macar buna. Tin minte cand eram mic ca nu imi vedeam mama decat la 2 dimineata si atunci doar pentru 20 de minute. Avea intr.-un timp si 3 locuri de munca ca sa ne tina, adica si-a sacrificat viata si sanatatea pentru noi si penibili asta 2 nu pot renunta la o vacanta? Doamne fereste nu se mai gaseau fete daca ei numai faceau vacanta la mare si cele 2 le dadeau papucii? Nu stiu voi dar mie mi se pare atat de penibil pentru ca mama se simte ca ultima tembela acum si penibili aia 2 se disteaza de minune. Nu e corect si numai pot de nervi, serios. Revenind la intrebare, de ce sunt barbatii din ziua de azi atat de penibili? Doar pentru o bucatica de fund dau pe restul la o parte, de ce? Stiu ca toti ziceti ca generalizez aiurea dar de cand muncesc de mic am intalnit atatia baieti la fel, multi se laudau ca in loc sa dea un buchet de flori mamei mai bine il duceau prietenei lor si restul si nu inteleg chestiile astea, niciodata nu le-am inteles. Posibil am fost eu mai ciudat, cine stie, oricat de mult mi-as iubi prietena tot nu as renunta la mama mea pentru ea. Cel putin prietena mea sunt sigur ca ar fi inteles daca trebuia sa incheiem vacanta, dar cred ca fetele cu care sunt fratii mei nu ar fi inteles, poate e ceva bazat doar pe sex pe durata vacantei, de aia nu zic ca e vina lor ( a fetelor) ci a 2 penibili.

Stiu ca de fel nu vorbesc problemele mele aici dar simteam nevoia sa ma descarc, si nu am chef sa vorbesc cu prietena mea despre asta ca as strica vacanta dar mor de nervi. Toata viata lor au fost asa penibil, cum dau de o fata gata, uita ca au mama frate etc etc si mi se pare penibil rau.

75 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Sunt sigură că prietena ta ar vrea să ştie ce ai păţit şi să te asculte.
Oricum, ai tot respectul meu pentru felul în care gândeşti, Endo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mai bine o las moarta decat sa stric starea de spirit

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi cred că şi-a dat şi ea seama că e ceva înneregulă cu tine.
Oricum, ştii chestia aia cu "alături şi la bine şi la greu"?
Ar trebui să o aplici.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Amice,te salut cu mult respect.Nu spun ca dragostea are logica, fiindca nu are si ajungi sa faci tampenii.Consider ca trebuie echilibrat acest lucru,in masura faptelor. Daca mama are probleme urgente si care nu suporta amanare, iar tu nu iei de la gura familiei tale, copil, nevasta, atunci clar ca iti ajuti parintele.Schimbam situatia daca ai o familie si un trai normal, dar fara bani de aruncat fiindca o sa intervina probleme.Treaba e alta, cand intalnesti o bagaboanta, pui botu ca prostul la ce spune si ignori ce te invata altii mai batrani ca tine si ajungi la toate k@t-urile.Pana la o varsta, o stare materiala si familiala, nu poti spune ca o femeie este SINGURA femeie. Exista dragostea responsabila si dragostea naiva, cu limba scoasa dupa toate strambele superficiale, cu sufletul in portofel si dragostea la rece.Multa bafta tie, oricum noi stim ca o ai mica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Doub):

De dat seama, si/a dat seama ca e ceva dar stie ca nu sunt un fan al " impartaseste-ti problemele"

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui să devi un fan.

| BlackArt333 a răspuns:

Jos palaria!* Respect*
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii tu, placerea e mai presus decat orice. Barbatii nesatisfacuti nu pot rezista, probabil sunt in chinui groaznice si trebuie sa li se ofere ce au nevoie cu orice pret. De asemenea, sunt lipsiti de control pana nu isi indeplinesc scopul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe scurt, penibili demni de mila. nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa jignesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel putin suntem pe aceeasi unda, e bine de stiut ca nu sunt eu ala cu probleme mintale

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E rau de stiut ca printre ei sunt si fratii tai. Te enervezi degeaba, comportamentul unui baiat la faza asta nu e absurd, insa e o situatie mai delicata cand mama e implicata intr-un fel sau altul. Eu am o parere mai buna fata de partea masculina in relatie cu cea feminina. Accepta ce se intampla si nu te mai consuma cu astfel de lucruri. Stiu ca nu te consoleaza dar tin sa iti spun ca nu poti schimba nimic, persoanele nu se pot schimba, se pot influenta. Daca majoritatea sunt asa, e de inteles ce se intampla.

| syd a răspuns:

Oameni cu caracter de doi bani si fara coloana vertebrala

| Croampa a răspuns:

Man, pentru un barbat care are partenera de s*x nu mai conteaza nimic, asta o zic la general, din cate ai zis se vede ca tu esti altfel. Daca vrei sa o ajuti pe mama ta mergi la ea si dai bani, asa o sa-i dovedesti ca macar unu' din aia 3 copii este cu obraz si are respect fata de persoana care i-a dat viata.

PS: te admir man ca te gandesti la mama si iti pasa de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"comportamentul unui baiat la faza asta nu e absurd," de ce nu? esti cumva fata si le poti "intelege" pe acele fete, adica mai bine ca le pupa pe ele in dos decat sa faca ceva pentru mama lor? si eu credeam ca eu am o gandire sucita. posibil de aia ai zis "Eu am o parere mai buna fata de partea masculina in relatie cu cea feminina"

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Demni de nimic, nici macar de mila. Nu ca e vorba de mama sau altceva, cit de cuvintul dat. Daca iti dai cuvintul si nu il respecti, esti mai rau ca ponta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuiau sa cedeze si de data asta, mama ta avand nevoie de ajutorul lor. In general e normal pentru un baiat sa procedeze astfel. Tu esti o exceptie de la normalitate, in sensul bun. Ai tot respectul meu! Greselile fetelor sunt majore, de asta prefer sa agreez mai mult baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" Greselile fetelor sunt majore, de asta prefer sa agreez mai mult baietii." tare sunt curios cum ai ajuns la concluzia asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca e destul de vizibil sa-ti dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fa o exceptie si da-mi cateva exemple, daca ai chef

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa-mi schimb sexul mai intai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai niste frati ratati. Niste jeguri egoiste.
Imi pare rau de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce frati ai, când ii revezi nu ii iei in brate, ci ii scuipi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

„Man, pentru un barbat care are partenera de s*x nu mai conteaza nimic"

Mă piș in wc-ul acela de ființă dacă se poate numi bărbat sau măcar om.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu fi asa dur. Asa cum sunt, sunt fratii lui! Cred ca nu ai frati si nu stii ce inseamna sa te simti neputincios in a-i trezi la realitate pe cei apropiati. Deci, controleaza-ti limbajul punandu-te in situatia lui Endo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca nu ne vorbim de ani, cand ne intalnim nu exista nici scuipat nici inbratisari, poate un salut si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te gaseai tu sa dai cu mucii-n fasole pe aici.
Fiintele alea au dovedit ca nu sunt nici frati sau macar fii.
Il compatimesc pe Endoryus si ma bucur ca nu voi avea vreodata parte de asa ceva in familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Usor cu jignirile, eu n-am apelat inca la ele.
Uite ca realitatea nu accepta negarea acestor fiinte. Ei sunt si vor ramane fratii lui Endo. Nu uita ca majoritatea baietilor adopta un astfel de comportament cand vine vorba de o fata. Nu-mi spune ca tu te abati de la normalitate ca nu te cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, ma abat (de la ceea ce numesti tu sau altii normalitate). Si nu-mi pasa ca o tipa de pe net face pe detectiva cu mine.
Hai pa!

| RAY a răspuns:

As vrea sa ma citesti cu atentie, cand vedem pe cineva in creier apare dorinta sexuala daca ne atrage persoana respectiva, dorinta sexuala e trecatoare ca o pana in vant, o relatie bazata pe dorinta se destrama usor pentru ca dorinta e mereu activa, cand iubim cu adevarat o raritate a zilelor noastre indiferent de sex dorinta sexuala nu scade dar dragostea ne orbeste cu adevarat ea/el e deasupra tuturor, deci multe relati nu au parte de iubire, cand iubesti cu adevarat nu inseli parerea mea, repet in ziua de azi sunt rare cazuri de iubire sincera