| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea urmatoare probabil e foarte penibila si sunt sigur 99.9 % ca nu are raspuns dar trebuie sa ma descarc cumva.

De ce sunt " barbatii" din ziua de azi atat de penibil de pupincuristi, de ce oare uita ei de familie atat de usor pentru o fata cu care s-au cunoscut doar de cateva zile? Posibil veti zice ca exagerez sau vai doamne generalizez dar am intalnit chestia asta de atatea ori ca ma intreb de ce ma mai mir.

De cateva zile sunt din nou la mare si am sunat azi la mama mea sa vad ce mai face. Dupa voce am observat ca e suparata si dupa ce am intrebat-o de 15 ori ce s-a intamplat mi-a povestit ca are o problema si ii trebuia bani. Problema nu era asta, era urmatoarea. Ea a vorbit acum cateva luni cu fratii mei care muncesc in Londra ( sunt cu 8 si 9 ani mai mari ca mine ) ca sa imprumute bani de la ei pentru ca ii trebuia pentru ceva anume la sfarsitul lunii asteia. Nu a vrut sa imi ceara mie pentru ca vezi domne ea imi cere mereu si nu a vrut sa ma " deranjeze". Cei 2 i-au promis banii dar saptamana asta trebuia sa ii trimita dar nu i-au mai trimis pentru ca vezi domne au o nunta la care trebuie sa mearga si nu au bani si pentru ea. Problema nu e asta problema e ca i-am spus ca a facut o prostie mare si ca ii dau eu bani fara nici o problema. Dupa ce am incheiat de vorbit am intrat pe fb sa le trimit un mesaj sa le zic ca sunt niste ratati penibili dar sa vezi surpriza la amundoi pe cont am vazut ca ziceau de cateva zile ca sunt intr-o relatie si vedeam poze cu ei la mare, fiecare in parte cu o fata la subrat. Ce poate intelege o persoana din asta? Amundoi au dat de recent de cate o fata si desigur ca nu exista nici o nunta doar ca nu vor sa ii dea bani mamei ci sa stea la mare cu "prietenele lor ". Posibil vezi zice acum ca sunt un nesimtit sau tampit dar eu unu as fi incheiat char azi vacanta cu prietena mea daca trebuia sa ii dau bani mamei mele. Eu nu inteleg de ce sunt atat de penibil cei 2, . daca mama noastra era vreo nenorocita care ne-ar fi crescut ca pe niste animale si nu dadea 2 bani pe noi mai intelegeam, dar toata viata ei a muncit ca o nebuna ca sa ne tina in scoala si sa avem o viata macar buna. Tin minte cand eram mic ca nu imi vedeam mama decat la 2 dimineata si atunci doar pentru 20 de minute. Avea intr.-un timp si 3 locuri de munca ca sa ne tina, adica si-a sacrificat viata si sanatatea pentru noi si penibili asta 2 nu pot renunta la o vacanta? Doamne fereste nu se mai gaseau fete daca ei numai faceau vacanta la mare si cele 2 le dadeau papucii? Nu stiu voi dar mie mi se pare atat de penibil pentru ca mama se simte ca ultima tembela acum si penibili aia 2 se disteaza de minune. Nu e corect si numai pot de nervi, serios. Revenind la intrebare, de ce sunt barbatii din ziua de azi atat de penibili? Doar pentru o bucatica de fund dau pe restul la o parte, de ce? Stiu ca toti ziceti ca generalizez aiurea dar de cand muncesc de mic am intalnit atatia baieti la fel, multi se laudau ca in loc sa dea un buchet de flori mamei mai bine il duceau prietenei lor si restul si nu inteleg chestiile astea, niciodata nu le-am inteles. Posibil am fost eu mai ciudat, cine stie, oricat de mult mi-as iubi prietena tot nu as renunta la mama mea pentru ea. Cel putin prietena mea sunt sigur ca ar fi inteles daca trebuia sa incheiem vacanta, dar cred ca fetele cu care sunt fratii mei nu ar fi inteles, poate e ceva bazat doar pe sex pe durata vacantei, de aia nu zic ca e vina lor ( a fetelor) ci a 2 penibili.

Stiu ca de fel nu vorbesc problemele mele aici dar simteam nevoia sa ma descarc, si nu am chef sa vorbesc cu prietena mea despre asta ca as strica vacanta dar mor de nervi. Toata viata lor au fost asa penibil, cum dau de o fata gata, uita ca au mama frate etc etc si mi se pare penibil rau.

75 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As vrea sa ma citesti cu atentie, cand vedem pe cineva in creier apare dorinta sexuala daca ne atrage persoana respectiva, dorinta sexuala e trecatoare ca o pana in vant, o relatie bazata pe dorinta se destrama usor pentru ca dorinta e mereu activa, cand iubim cu adevarat o raritate a zilelor noastre indiferent de sex dorinta sexuala nu scade dar dragostea ne orbeste cu adevarat ea/el e deasupra tuturor, deci multe relati nu au parte de iubire, cand iubesti cu adevarat nu inseli parerea mea, repet in ziua de azi sunt rare cazuri de iubire sincera

| Doub a răspuns:

Sunt sigură că prietena ta ar vrea să ştie ce ai păţit şi să te asculte.
Oricum, ai tot respectul meu pentru felul în care gândeşti, Endo.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mai bine o las moarta decat sa stric starea de spirit

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi cred că şi-a dat şi ea seama că e ceva înneregulă cu tine.
Oricum, ştii chestia aia cu "alături şi la bine şi la greu"?
Ar trebui să o aplici.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

De dat seama, si/a dat seama ca e ceva dar stie ca nu sunt un fan al " impartaseste-ti problemele"

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui să devi un fan.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandeste-te de ce fetele au asa o parere buna despre noi, daca tu asa le consideri, ma bucur ca esti o persoana cu empatie, meriti respect sincer

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Amice,te salut cu mult respect.Nu spun ca dragostea are logica, fiindca nu are si ajungi sa faci tampenii.Consider ca trebuie echilibrat acest lucru,in masura faptelor. Daca mama are probleme urgente si care nu suporta amanare, iar tu nu iei de la gura familiei tale, copil, nevasta, atunci clar ca iti ajuti parintele.Schimbam situatia daca ai o familie si un trai normal, dar fara bani de aruncat fiindca o sa intervina probleme.Treaba e alta, cand intalnesti o bagaboanta, pui botu ca prostul la ce spune si ignori ce te invata altii mai batrani ca tine si ajungi la toate k@t-urile.Pana la o varsta, o stare materiala si familiala, nu poti spune ca o femeie este SINGURA femeie. Exista dragostea responsabila si dragostea naiva, cu limba scoasa dupa toate strambele superficiale, cu sufletul in portofel si dragostea la rece.Multa bafta tie, oricum noi stim ca o ai mica laughing

| Duucu a răspuns:

Din cauza egoismului, și al faptului ca ei doi au învățat de mici că totul e bine și frumos și că mama ajută, ei nu mai trebuie să ajute deloc. Tu n-ai ce face decăt să le dai un șut în fund și să nu mai ții legătura cu ei pentru că într-adevăr sunt niște nesimțiți, iar pe mama ta să o ajuți căt mai mult. Eu așa aș răde de unul ca ei dacă s-ar trezi peste noapte că tipa e însărcinată și că are nevoie de bani să întrețină copilul și "noua soție", care a prins momentul oportun să-l sece de avere laughing Ce am vrut să subliniez la sfărșit e că în fiecare bine e un rău ascuns, ca în distracțiile lor. Și în fiecare rău este un bine, ca în situația ta cu banii: mama ta n-o să te uite pentru toate gesturile, și tu ai sa traiești viața împăcat că nu ai nicio datorie morală.
Vrei o viață fericită? Dă-i pe toți idioții afară din ea.

| Croampa a răspuns:

Man, pentru un barbat care are partenera de s*x nu mai conteaza nimic, asta o zic la general, din cate ai zis se vede ca tu esti altfel. Daca vrei sa o ajuti pe mama ta mergi la ea si dai bani, asa o sa-i dovedesti ca macar unu' din aia 3 copii este cu obraz si are respect fata de persoana care i-a dat viata.

PS: te admir man ca te gandesti la mama si iti pasa de ea!

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

„Man, pentru un barbat care are partenera de s*x nu mai conteaza nimic"

Mă piș in wc-ul acela de ființă dacă se poate numi bărbat sau măcar om.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu fi asa dur. Asa cum sunt, sunt fratii lui! Cred ca nu ai frati si nu stii ce inseamna sa te simti neputincios in a-i trezi la realitate pe cei apropiati. Deci, controleaza-ti limbajul punandu-te in situatia lui Endo.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te gaseai tu sa dai cu mucii-n fasole pe aici.
Fiintele alea au dovedit ca nu sunt nici frati sau macar fii.
Il compatimesc pe Endoryus si ma bucur ca nu voi avea vreodata parte de asa ceva in familie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Usor cu jignirile, eu n-am apelat inca la ele.
Uite ca realitatea nu accepta negarea acestor fiinte. Ei sunt si vor ramane fratii lui Endo. Nu uita ca majoritatea baietilor adopta un astfel de comportament cand vine vorba de o fata. Nu-mi spune ca tu te abati de la normalitate ca nu te cred.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, ma abat (de la ceea ce numesti tu sau altii normalitate). Si nu-mi pasa ca o tipa de pe net face pe detectiva cu mine.
Hai pa!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man cand vezi una goala uiti de toate, sa nu fim ipocriti, fata are dreptate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Îmi cer nenumărate scuze față de tine și fata deschizătoare de drumuri de mai sus! Cum am putut să îl admir pe Endoryus pentru faptele sale în timp ce mi se părea normal să NU facă ce a facut!? Asta da ipocrizie!

O singură mamă ai toată viața.
Pe când o chizdulică oricât de atractivă ar fi, știind-o abia de vreo lună de zile, situația normală (în lumea mea) este cea din Game of Thrones într-un mod mai normal și decât acolo:
https://www.youtube.com/watch?v=vJKQXms6sD4 (chizdulici frumoase mai sunt destule, mame nu)

Vă pup pe frunte, defecților!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toti vrem sa parem sfinti pe internet, eu ma consider defect, daca tu esti perfect e o minciuna, daca tu cand vezi una goala nu intri in erectie nu esti hetrosexual, potent amice

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce treaba are sula cu prefectura? Sau Ray cu perfectiunea?
E o diferenta intre a fi om hetero si animal hetero aka maimutoi oligofren jegos.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am spus ceva tu ai inteles altceva, eu am spus ca cand vede un barbat o femeie dezbracata intra in erectie, poate la tine nu e cazul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu ai vazut macar o femeie imbracata?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu tine nu se poate discuta, esti frustrat rau baiatule. Accepta ceea ce se intampla. Daca Ray ti-a zis ca nu esti perfect acum nu inseamna ca trebuie sa ii intorci aceeasi replica. Nu vorbi tu de ipocrizie atat timp cat o aplici. Mai bine trageai apa la wc decat sa-ti ceri scuze in asa mod. Sarcasmul te defineste. Daca noi suntem defecti, tu esti perfectiunea intruchipata. Degeaba, nu esti ce pari a fi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frustratul striga frustratul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe strada desigur ca da

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul e sfant, tocmai a iesit de la athos

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si mama ta a fost o "chizdulica" cand te-a facut.
Scuza-ti limbajul, chiar nu m-am putut abtine la cele spuse de tine.
Mame pot fi numite putine, nu conteaza doar faptul ca te-a nascut. Tu ai respect fata de mama ta, dar nu poti baga mana in foc pentru altii. Lasa-i pe ei sa decida si vezi-ti de viata ta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba doar de tipe care au turnat plozi si merita respect, fiindca automat ar fi mame. E vorba de acea mama obisnuita, cea care merita ajutor mai presus de restul hahalerelor si rapandulelor. In schimb, noi avem de-a face aici cu acei frati si fii deopotriva care au caractere josnice.

Exista femei si exista si chizdulici aka caprioare alintate. Sunt 2 categorii destul de diferite, pe care le vei deosebi cand vei mai creste.

Din ce stiu eu din amintiri vagi, Endoryus a mai spus pe site ca din familie cu mama lui s-a inteles cel mai bine, in schimb a avut un tata nu prea grozav, ceea ce nah... poate explica cum are frati care impart aceeasi mama, dar poate imprumuta mai multe caracteristici de la tata.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am venit fix din rai, mai Ray. Si sa crapi de ciuda ma ca tu nu vei ajunge acolo! laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Haaaaaa cu siguranta nu exista asa ceva, fi fara griji ca nu ajungem nici unde ramanem aici, nu-mi place ca eu am spus una tu intelegi alta, eu am fost neutru la intrebarea asta, desigur ca cei 2 nu e ok ce au facut, nu asa te comporti cu o mama clar, eu m-am referit ca suntem animale si avem dorinte sexuale nu putem condamna pe fetele alea doua sau pe ei ca fac sex cu ele, putem condamna faptul ca sunt nepasatori fata de mama lor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Personal cred ca e mai emotional de fel, empatic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce aer de superioritate iti dai, pacat ca nu esti in fata mea.
Tu ai de cunoscut femeile, eu n-am de-a face cu ele. Cunoaste-le si descopera ca toate sunt caprioare alintate si detin acel organ mult adorat de tine. Ai deviat demult de la subiect, nu mai reveni la mama lui Endo, nu vorbim exclusiv de ea. Nu ma mir ca nu intelegi nimic din ce spun eu si RAY, le amesteci pe toate aici.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Fiindca ai tot spus una si buna... care nu isi avea rostul. Tocmai ca e vorba de niste probleme in familie si nu stiu prin ce logica de care niciodata n-ai avut parte te-ai gandit tu sa rezumi totul la o erectie imposibil de controlat in fata unei fete cand in cazul de fata era o problema mai ampla. Unde dai si unde crapa!
Si la sfarsit ai mentionat o chestie care era clara din start. Buna dimineata si tie! Nu vad insa cum reiese ca n-as fi inteles eu asta pana acum!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

BIneinteles ca superioritate e tot ce mai poti vedea in fata fumului de gratar pe care tu insati l-ai provocat pe fundal de manele. Daca mai ai ceva de reprosat la fel de-a-n p ulea continua in privat.
Tu si Ray vedeti normalitate in niste asa-zisi barbati guvernati de instincte animalice si valori egoiste. Sa va fie de bine cu defectele voastre. N-am zis eu ca-s perfect, poate doar am dat de inteles ca nu sufar de aceste defecte si atat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine tot ce am scris ramane valabil. Si nu am reprosat nimic, doar ti-am contrazis gandirea si ceea ce ai scris pe aici. Nu mai arunca vina, puteai actiona asa cum iti doreai, daca chiar vroiai sa ma eviti. De jignit nu te-am jignit din primul comentariu, in schimb tu te-ai aprins ca micul pe gratar. Imi spui sa mai cresc, normal ca te simti superior in fata unui ecran de sticla. In fine, ai dreptate, doar eu am provocat tot fumul asta, ce ****, te-am ars.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca vedem asa normalitatea, asta nu garanteaza faptul ca si noi ne aflam acolo. Suntem nebuni si defecti ce sa facem. Nu ma mai cert cu tine. Paaaa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunteti nebuni si defecti. Aia a fost asa doar la misto.
Dar mai ipocriti decat mine cu siguranta.

Scrie Endoryus toata pledoaria aia si il felicitati intr-un mod departe de a fi sincer, apoi mai vine un alt mascul si-l aproba aproximativ la fel...si opa, sarira tigrii pe mine nebagati in seama! Si in esenta doar sustin acelasi lucru, dar, vezi dom'le, Endoryus ajunge doar unul pe TPU, restul trebuie sa fie "normali".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite ca ne-ai bagat in seama. Hai linisteste-te, nu-mi sta in fire sa mint o persoana, dar nici nu ii cer sa ma creada virtual. Eu mi-am spus parerea. Lasa-l pe Endo sa-mi spuna ca n-am fost sincera. Partea proasta e ca te-ai simtit sfasiat. Endoryus e unul pe TPU, unul e si ILikeTrains.

| syd a răspuns:

Oameni cu caracter de doi bani si fara coloana vertebrala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii tu, placerea e mai presus decat orice. Barbatii nesatisfacuti nu pot rezista, probabil sunt in chinui groaznice si trebuie sa li se ofere ce au nevoie cu orice pret. De asemenea, sunt lipsiti de control pana nu isi indeplinesc scopul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe scurt, penibili demni de mila. nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa jignesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel putin suntem pe aceeasi unda, e bine de stiut ca nu sunt eu ala cu probleme mintale

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E rau de stiut ca printre ei sunt si fratii tai. Te enervezi degeaba, comportamentul unui baiat la faza asta nu e absurd, insa e o situatie mai delicata cand mama e implicata intr-un fel sau altul. Eu am o parere mai buna fata de partea masculina in relatie cu cea feminina. Accepta ce se intampla si nu te mai consuma cu astfel de lucruri. Stiu ca nu te consoleaza dar tin sa iti spun ca nu poti schimba nimic, persoanele nu se pot schimba, se pot influenta. Daca majoritatea sunt asa, e de inteles ce se intampla.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"comportamentul unui baiat la faza asta nu e absurd," de ce nu? esti cumva fata si le poti "intelege" pe acele fete, adica mai bine ca le pupa pe ele in dos decat sa faca ceva pentru mama lor? si eu credeam ca eu am o gandire sucita. posibil de aia ai zis "Eu am o parere mai buna fata de partea masculina in relatie cu cea feminina"

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Demni de nimic, nici macar de mila. Nu ca e vorba de mama sau altceva, cit de cuvintul dat. Daca iti dai cuvintul si nu il respecti, esti mai rau ca ponta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuiau sa cedeze si de data asta, mama ta avand nevoie de ajutorul lor. In general e normal pentru un baiat sa procedeze astfel. Tu esti o exceptie de la normalitate, in sensul bun. Ai tot respectul meu! Greselile fetelor sunt majore, de asta prefer sa agreez mai mult baietii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" Greselile fetelor sunt majore, de asta prefer sa agreez mai mult baietii." tare sunt curios cum ai ajuns la concluzia asta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca e destul de vizibil sa-ti dai seama.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fa o exceptie si da-mi cateva exemple, daca ai chef

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa-mi schimb sexul mai intai.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti chiar esti unicata, mai spre centru,nici nu ai spune ca esti fata, poate ai o gandire masculina nu stiu, fetele alea ca au cedat nu au nici o vina,desigur domnul endro are o frustrare interioara ca trebuie sa vina din vacanta si cei doi frati ai lui se distreaza in continuare,dar e ceva normal, ai mentalitatea ca o fata trebuie sa cedeze greu? stiu de la mama ca spunea ca o fata trebuie sa nu se pateze moral, sunt de acord cu asta, dar suntem oamenii avem dorinte, interse etc rar fete care sa se lase greu, poate fratii lui au si iubite si le inseala pe la spate cine stie

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Iti multumesc RAY, a fost un compliment pentru mine.
Baietii au cedat la insistentele fetelor. Fetele se fac atractive, mod prin care ele devin supuse pentru ca baietii sa le domine.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"domnul endo" ramane in vacanta. am zis chiar daca trebuia sa plec plecam, dar cum am mereu bani pusi deoparte pot sa ii dau cati bani vrea si sa raman in continuare in vacanta. doar ratati ca fratii mei renunta sa isi ajute familie pentru o pi-zda. daca ar fi dupa mine i-as impusca, ratati de genul nu merita sa traiasca. daca tu sau altii sunteti niste penibili care ganditi doar cu penisurile voastre si nu stiti sa faceti sacrificii nu ii baga pe toti la un loc, nu toti sunt niste ratati ray amice

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sti cei aiurea? ca e vorba de mama voastra in asta, cred ca fiind vorba de ea logic ca trebia sa-i dea atetie, ea sa fie pe primul loc, tu find mai mic poate esti mai atasat emotional de ea, mamele sunt mai obsedate de copii mici sa stii, dgetul inelar il ai apropiat fata de cel mijlociu? sau e cat de cat o distanta? adica sunt lipite unul de altul?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar ti asa mult cu curvari astia masulini,nu inteleg de ce, las ca si baieti vor sex si daca nu cedeau era curva,sa fim seriosi, tu urasti fetele? ce tare parca eu sunt fata, pe bune, eu daca eram in locul tau macar era o logica sunt baiat dar tu find fata nu vad? pentru mine indiferent de sex eu consider ca toata lumea e ipocrita in felul ei egal de sex, rasa etc cu toti vrem sa parem ingreasi buni de fapt suntem dracusori mari

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu tin cu ei, ii pot accepta si intelege mai bine chiar daca sunt fata. Daca nu se intampla ca ei sa cedeze, aveau mai mult control asupra hormonilor lor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai niste frati ratati. Niste jeguri egoiste.
Imi pare rau de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce frati ai, când ii revezi nu ii iei in brate, ci ii scuipi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca nu ne vorbim de ani, cand ne intalnim nu exista nici scuipat nici inbratisari, poate un salut si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai scris odata de copii care au plecat in lume si parintele a ajuns in azi cand ei singurei puteau plati pe cineva sa aiba grija de batranul bolnav. Occidentul pentru tineri, masculi sau nemasculi(de regula fetele sunt atasate d mama si le ajuta) este ca un rai pe pamant.ce au vazut ei aici in Romania la jegul asta de televiziune, se pune in practica acolo. Definesc emisiunile astea talk show si cum le mai zice, unde toata lumea au bogatii si doua sifoniere de haine, ochelari bengosi la ochi si buzunarul plin.Astea Endo, si ochiul dracului te face neom.Sunt asa de prinsi in munca pe 500 de euro incat fac economii si refuza sa ajute parintii pentru vezi doamne trebuie sa merg la un chef, nunta si imi trebuie 3-4 mii de euro sa vada ginerica care nu il cunosc de mult timp ca am avere. Cred ca mama ta nu avea nevoie decat de vreo 3-3 milioane ceea ce inseamna 50 de euro din munca lor.Cate 25 de caciula era de ajuns,dar... odata intrata in cap ideea ca suntem smecheri,nu mai suntem ratatii aia de acasa, cade orice urma de omenie, mai ales pentru cei de acasa. O fraciune de secunda sunt sigur ca s-au gandit la mama ta dar acel „lasa ca il are pe Endo acasa si se descurca ei, nu mor de foame" ii face sa uite rapid.

Hai sa iti zic una buna. Am postat pe fb cum mulgeam o capra, asa de amuzament.Intra o tipa plecata de 6 ani din Ro si imi comenteaza : Pffff, urata Romania, nu stiu cum am putut sa mulg si eu capre 10 ani acolo". Astaa comentat tipa analfabeta, nici nu stie sa scrie cu pixul, d stilou nici nu a auzit, maica sa e sontoroaga, o hraneste vecinii. Pa si nu mai fi suparat. Ai grija de mama ta.E bine ca ti-ai dat seama si o cunosti cand e suparata.Fa in asa fel si trimite-i bani si nu o certa ca a apelat la fii ei.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi cand dam de bine uitam de unde am pleccat cu toti,ce atata o dam ca suntem ingerasi, logic ca nu au procedat bine dar noi nu suntem i locul lor sa stim cum am fi procedat, mie imi place cum e in vest, team nascut, crescut pa, acolo nu isi cresc copii parinti nu exista mentalitatea asta, si pariinti si copii trebuie sa isi asigure un viitor nu sa deinde de copii lr, stim prea bine ca un unele parti ale tarii se faceau copii ca sa aiba parinti lor banii

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu unul am fost in tari starine inca de cand se mergea in Istanbul.Nu am uitat de parinti sa stii.Banii la luna, trimisi acasa in cont, cu codul la ei, sa isi poata scoate ceva bani de cheltuiala cand au nevoie. Vorbim la batarnete cand o sa fii batran si schiop daca parintii depind de copii sau nu.Eu unul cred si am ingrijit parintii si bunicii pana au murit.Cum am putut si unde am fpst, nu i-am uitat.Degeaba spui ca vestul ne fac sa uitam de parinti.Trebuie sa fim prea porci sa uitam asa ceva.la batranete cand li se vor duce banii si nu au niciun franc de nicaieri, isi vor da seama ce inseamna sa fii ajutat la batranete de propriul copil.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu educcatia primita de acasa, eu nu o sa am copii fi fara griji

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba ai sa ai,pui pariu? Hai, cat piersi? Punem un pariu acum si cand esti pe patu de moarte la batranete imi dai un mesaj cu: Ramon, maine mor, vreau banii de pe pariu ca nu am niciun copil. Te bagi? Nu ai de unde sti, asa credeam si eu ca o sa mor fara femeie si uite ca nu a fost asa. Punem pariu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii barbati sunt sclavi ai dorintelor si au caractere de rahat pe cand altii sunt fatalai crescuti sub fusta mamei. Mama ta are doi de un fel si unul de alt fel. Pentru ea tot respectul, daca a reusit sa creasca 3 baieti singura trebuie sa aiba sange de leoaica. In legatura cu voi trei... am spus ce era de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa spun, dar stiu ca multi uita de unde pleacă si nu mai dau importanta celor care s-au zbatut pentru ei. Odata ce se vad ajunsi undeva, creierul nu mai "judeca".
Stii ca e chestia aia cu "odata ce-ti gasesti perechia, nu mai e mama pe primul loc" dar unii exagerează...foarte mult.
Dar vad ca tu esti om. Ai tot respectul meu.

| Happyjump a răspuns:

Respect, amice, te înțeleg. La ce naiba te mai astepti intr-o lume in care toti umbla in limba dupa plăceri? Sexuale, bineînțeles. Nimeni nu ar trebui sa se simtă ofensat in urma acestei Afirmații, nu cred ca exista barbat sau persoana care sa nu fi călcat strâmb. Bineînțeles ca nimănui nu ii mai pasa de femeia care i-a dat viata intr-o lume in care viata multora este salvata de ceva numit prezervativ. Părerea mea, toti sunt penibili pentru ca au caracterul unei oi, daca ceilalti fac asta si spun ca e cool si merita încercat, o fac si ei, nu mai e la moda sa fii de casa si familist.

| Amegadaisuki a răspuns:

Daaa frate cred ca ai dreptate nu ar trebui sa ne uitam pariti si acum cand ei nu mai pot face nimic trebuie sa ii ajutam noi ptc de accea ne-au crescut in fine si cu barbati asa sunt ei mai rari czuri cum esti cu asa gandire adica societatea asta doar asta ne invata in fine pentru mine oameni care fac asa nu sunt mai presus de cat niste animale

| BlackArt333 a răspuns:

Jos palaria!* Respect*
happy

| Oxymorone a răspuns:

Lumea asta de-o vezi zi de zi e mult mai egoista decat oricare alta care a existat probabil si fratii tai nu stiu sa puna pe primul loc familia si apoi femeia lor. Pentru ca asa cum ai zis si tu, probabil stau impreuna pentru sex si cand nu vor mai fi bani, aia il va lasa si va ajunge sa apeleze la mama ta care va avea pusa deoparte o suma. Si ca o femeie buna ce este, le va da si va trece cu vederea peste faptul ca ei nu ar face la fel asa cum nu au facut-o. Dar iti spun ca ar trebui sa o incurajezi sa faca la fel. Dai si ti se va da, nu dai si nu vei avea. Respect.

| anonim_4396 explică (pentru Oxymorone):

De unde stii tu ca lumea de astazi este mai egoista decat oricare alta? In cate lumi ai trait tu? Si in ce vremuri? De unde stii ce grad de egoism exista in anul 1500 bc, de exemplu? Daca ati mai si gandi inainte de a spune ceva...

| Oxymorone a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai,asta,am adaugat si un ''probabil'' acolo, asa ca lasa-ma sa traiesc. Nu am scris ''cu siguranta''sau ''vezi ca eu stiu tot si sunt atotstiitoare''. Da?

| Oxymorone a răspuns (pentru anonim_4396):

''Daca ati mai si gandi inainte de a spune ceva...'', daca ai mai si citi inainte de a judeca pe cineva...

| anonim_4396 explică (pentru Oxymorone):

Chiar daca ai introdus acolo un "probabil" nu scuza faptul ca ai facut o afirmatie fara sa ai idee despre ce vorbesti. Chiar nu poti spune ceva de genul "Lumea asta de-o vezi zi de zi e mult mai egoista decat oricare alta care a existat". E o generalizare mult prea superficiala, cel putin asa o vad eu.

In rest, doar ti-am atras atentia intr-un mod mai acid, nu ai motive sa devii defensiva, asa imi place mie sa interactionez cu ceilalti. Promit sa te las sa traiesti si sa nu mai fac pana data viitoare.