| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt barbatii atat de prosti cand vine vorba de femei? Unchiul meu a muncit in strainatate cam 20 de ani, impreuna cu sotia lui. Bine, oarecum. Ea in 20 de ani nu stiu daca a muncit 3 pentru ca se credea mare doamna si nu ii conveneau multe intre timp el a devenit manager sau naiba stie ce, pe cam 20 de restaurante. Acum cateva luni a fost dat afara de la munca, sau mai degraba fortat sa demisioneze ca era deja prea in varsta. Acum sunt amundoi in ROmania dar inca nu si-au terminat treburile si el trebuie sa plece in alta tara inca 2 ani sa munceasca, in timp ce ea sta acasa si freaca menta si cheltuie banii. Ca barbat unchiul meu nu e urat, doar ca are burta aia de insarcinat cat despre ea e "model". Blonda, balcoane etc etc, cum am zis nu a muncit, copii nu a facut ca vezi domne te-ai gasit cine sa stea sa ii creasca. Si ma intreb eu, se merita sa aii model de sotie si sa stai sa muncesti ca un prost pentru ea? Acum poate ziceti ca generalizez, dar sa fim seriosi ca nu ar fi primul sau ultimul caz. Si fratii mei pe la varsta mea au plecat in afara 2 ani si cand s-au intors la "iubitele " lor au avut surpriza sa afle ca amundoua ii inseala laughing, deci ce sa zic. Ma uitam si aici pe TPU, atatia baieti pleaca in afara, multe fete raman acasa si nu stiu ce sa faca 6 luni, vezi domne mor fara ei dar pana la urma gasesc pe altul. Deci se merita sa te omori asa pentru o fata?

Intrebarea asta e mai mult o lectie de viitor pentru mine.

27 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E cea mai mare timpenie asta. Daca esti genul asta de om dar mai ai un dram de ratiune, f00ti fotomodele si gata. Dai un ban, slobozesti icrele, pa si pussy, nu trebuie' sa stai cu parasuta pe cap toata ziua.

| Doub a răspuns:

" Ca barbat unchiul meu nu e urat, doar ca are burta aia de insarcinat"- rolling on the floor)))laughing)))
Hm, nu ştiu. Eu nu cred că mi-aş lăsa soţul să plece singur.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Pai daca nu sunt bani, ce faci? muriti amundoi de foame? nu are legatura cu situatia de sus, e doar o simpla intrebare

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ştiu, nu am fost pusă niciodată într-o situaţie de genul, dar cred că aş alege să merg cu el. Am munci amândoi.

| KamaSutra a răspuns:

Depinde de caracterul fiecarui om

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, adevarul este ca sunt femei de genul asta si in tara, care isi lasa barbatii sa lucreze si ele freaca menta. Am si eu cateva cunostinte de genul asta.
Eu nu stiu exact ce as face. Cu prietenul meu am avut o relatie la distanta cam un an de zile si nu m-am gandit sa il insel. Iar in urmatorul an a fost plecat cam sase luni, sapte luni per total. Venea cand erau vacante (era inca la master pe vremea aia). Cred ca mai sunt fete ca mine, dar probabil ca daca nu au niciun dubiu in legatura cu relatia lor, nu vor posta pe TPU intrebari de genul "ce sa fac? sa il insel sau nu?". Caci daca n-ai dileme, n-ai intrebari.

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Tu esti o raritate sti prea bune, mai rar fete ca tine, ai repectul meu

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Mersi frumos. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc un cuplu de tineri cu unul dintre ei care pleaca dupa bani.
Deci... Amandoi au 29 de ani, iar el pleaca cate 3 luni in alta tara si vine 10 zile acasa.
Faza e ca au si un copil, iar ea e chiar o sotie foarte buna.

Acum mai depinde si de persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca s-a postat de 3 ori răspunsul, nu-i vina mea ci a site-ului.
Atunci când femeile (unele) se vad cu bani si iubitu'/sotu' plecat in strainatate isi fac de cap si se arunca in bratele altuia.
Partenerul de viata trebuie gasit cu grija. Ca exista o grămadă de exemplare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merita, de-acord cu tine dar și bărbați prefera sa aiba lângă ei "fotomodele " decât o fata simpla dar care să-i iubească și sa facă totul împreună,.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Iubirea adevarata" in ziua de azi numai conteaza mare branza. fie fata sau baiat, daca nu esti interesant daca nu alungi monotonia din relatie, se destrama cu toata "iubirea" care o ai. asa stau lucrurile in ziua de azi din pacate

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine doar iubirea contează, sa știu ca persoana pe care o iubesc ma iubește și este lângă mine în orice moment, să știu că nu mă va dezamăgi, cum nici eu nu voi face asta, dar din păcate greu de găsit...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai 14 ani sau ce? "iubirea conteaza" o zici doar la varsta aia, ca in rest degeaba tii la prietenul tau daca el sta toata ziua in casa si se joaca jocuri, sau nu iese pe afara, sau mai stiu eu "n" motive. nu doar iubirea conteaza. toata lumea se plictiseste de doar iubire, daca nu nenorocesti monotonia intr-o relatie degeaba e iubirea cat lumea, ca asa risti sa te atraga altul / alta si asa isi inseala lumea partenerii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am 14ani, când iubești din tot sufletul nu te plictisești

| eugenl a răspuns (pentru anonim_4396):

Complet de acord cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cat a durat cea mai lunga relatie a ta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

10 ani

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si de ce v-ati despartit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt mai multe de spus nu pot scrie aici

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Monotonia nu este chiar asa de rea. Multi cauta suspansul si pasiunea in relatii si din punctul meu de vedere asta este greseala si din cauza asta multe relatii esueaza. Pentru ca aceste lucruri dispar rapid.
Mie mi se pare mai reconfortant reconfortant sa ajungi acasa dupa o zi lunga, in care ai tot incercat sa faci o impresie unuia, altuia, fie ca este sef, fie ca este client, fie este coleg, fie ti-ai dat silinta sa sa lucrezi cat mai bine, fie te-ai stresat pentru una si pentru alta si dupa cum spuneam, sa ajungi acasa, sa dai mastile jos, la o persoana care intelege, cu care nu trebuie sa joci jocuri, careia ii poti spune sincer ce ai pe suflet, cu care poti vorbi fara perdea, cu care esti pe aceeasi lungime de unda si cu care pur si simplu iti poti petrece timpul uitandu-de la un film, iesind sau mai si cu care poti fi exact asa cum esti.
Relatiile bazate pe suspans si pe pasiune nu sunt de durata. Sunt intense, sunt memoriabile dar nu sunt durabile. Poate sunt eu plictisitoare, dar pana acum nu am auzit de nicio relatie pasionala care sa dureze o viata intreaga, in mod constant.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma interesa toata telenovela. eram curios daca v-ati plictisit unul de altul.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Eu imi bazam ideea pe ce am auzit in jur, faza cu " numai iubirea conteaza" se cam duce pe zi ce trece. si eu sunt genul de persoana care nu ma plictisesc deloc de piretena mea, chiar daca am sta de acum un an intreg in casa, daca tin la ea nu ma plictisesc dar majoritatea oamenilor se plictisesc iesind zilnic din casa daramite nefacnd nimic. de cate ori nu am vazut pe aici " ce relatie e aia? doar va plimbati prin parc si gata, dar ce aveti 15 ani? ". si in viata reala am auzit de multe ori asta de la fete / baieti de varsta mea. lumea se plictiseste mult prea repede

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu de plictisit a fost.și când am spus dacă iubești cu tot sufletul nu te plictisești mă refeream la amândoi parteneri

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asa este. Si mie mi se pare ca se plictiseste lumea repede.

| mihaicelsfant a răspuns:

De multe ori voi ne luati mintile cu voi

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Pai, am vazut pin alte locuri ca nu se procedeaza asa. De foarte multe ori femeile muncesc mai mult decat barbatii. De exemplu, mama are 2 slujbe, iar tata o fi la inchisoare, nu stiu.
Ceea ce vreau sa spun este ca exista fete d-astea, dar peste ani nu vor mai fi atat de multe.

Apropo, cand vezi pe cineva care are mintea trecuta, ca fetele din ziua de azi, nu-ti vine si tie starea aia gen : "Doamne, de-abia astept sa moara astia sa traiesc si eu in pace"? Sau sunt eu singura?