| Iuli4na9989 a întrebat:

Italienii au pielea mai închisă decât unii români?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, italienii au pielea mai inchisa la culoare decat romanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un coleg de munca pe schimbul de la tura 2 de noaptea este Italian omul da ăsta este alb știe și puțin românește.

| Dragobeta a răspuns:

Da, multi si mult mai inchisa.
Am cunoscut personal o familie de italieni. Ea profesoara. El, ceva inginer dar deja pensionar. Si imi spuneau ca la ei in Italia este o glumita pe tema asta. Ca toti ar proveni din nordul africii.

| EestiSodalane a răspuns:

Cei din sud au pielea mai inchisa decat cei din nord. Asta e valabil și la români. În Maramureș, și Moldova românii au pielea mai deschisa decat în Oltenia sau Dobrogea