| Labyrinth a întrebat:

Îţi pasă de ce zice lumea despre tine?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru mine contează doar părerile celor care îmi sunt importanţi.
În rest...I couldn't care less.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu sunt bârfită, nu am valoare!
Pa, pa.

| Graphee a răspuns:

- Depinde ce persoană...

Numai bine.

| mona a răspuns:

Chiar deloc

| sylar2007 a răspuns:

Raspunsul meu pentru tine e urmatorul:
Suflete pustii sunt in jurul meu
Care ma lovesc atunci cand imi este greu,
Da pun la suflet ce spun si fac
Dar nu arat asta si tac.
Suferinta e un punct slab
De care altii profita si iti dau in cap.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

1Ioan 2:17
Şi lumea şi pofta ei trec; dar cine face voia lui Dumnezeu rămâne în veac.
NU.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu tocmai.

| Dariusuu a răspuns:

Nu. Atata timp cat ma cunosc, poate spune lumea orice. Chiar orice happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Desi nu arat, incerc sa-mi corectez atitudinea, in functie de parerile pe care le consider pertinente.

| Vans a răspuns:

Îmi pasă ce cred eu, apoi ce zice lumea.Defapt stai...nu-mi pasă ce zice lumea de mine.

| KristalPop a răspuns:

Nu, deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, pe mine ma doare ''cot''(scuze de expresie) de ceea ce zice lumea. Importanta e parerea mea, decat a celor care nu ma cunosc.tongue
Inainte eram o fraiera mi-a pasat ce zice lumea, si m-am schimbat in mai raulaughing Deci fiecare cum ii placewinking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.niciodată.Atâta timp cât cineva nu reprezintă nimic pentru mine nu văd de ce mi-ar păsa

Răspuns utilizator avertizat
| ExistentialStuff a răspuns:

Nu'mi pasa.Deoarece oamenii ma catalogheaza fara argumente. Daca cineva m'ar face proasta si ar venii cu cele mai sofisticate argumente si afirmatii poate mi'ar pasa 20%.Am vazut ca unii au dat raspunsuri cu,, ma doare in cot'' sau expresii de genul acesta. Automat cand spui asa ceva cel cu care vorbesti isi va da seama ca iti pasa mai mult de cat spui ca nu iti pasa deoarece folosesti o expresie destul de brutala prin care doresti sa ai un grad de convingere mai marre.Dar nu e adevarat deoarece atunci cand scrii ceva mai indetaliat inseamna ca iti pasa. Deci cea mai scurta varianta ar sugera nepasarea, cel mai bine.

| aasdfghjkl a răspuns:

Depinde cine e "lumea"... dar de obicei nu prea îmi pasa. Oricum, nu ar trebui sa pui la suflet ce zic alții despre tine. Mai ales dacă tu știi că nu e așa. :*