| Joker3134 a întrebat:

La biletul de trimitere îți dă doar o foaie sau 2?

52 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu trebuie sa ai asa exp de viata ca sa spui corect ce ai. Ia acum sa cum ti-a dat, si te duci iar cand te duci si ii zici. Ia asa, ca mai stii? Poate chiar ia impulsurile alea.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Il intrebasem deja de asta, s-a abtinut sa zica probabil sa nu contrazica pe doctorul tau. Tu toate astea trebuie sa le discuti cu un psiholog sau cu medicul.
Si faci ce zice unul din astia.

Acuma ia rispen cum ti-a dat, fa asa si vedem cum te simti.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Aaa, daca te simti mai bine e f okey, e bine, i-al mai departe si va fi bine, i-al asa cum a zis medicul. Daca intrebi psihologu o sa zica altceva, tu ia tratamentul.

Medicu prietenu meu nu a zis si nu zice indif ca-l intreb eu, ca nu vrea sa contrazica un coleg de al lui asa pur si simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu ce treaba are, aici cu condusul nu stiu exact. Fa cum a zis medicul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu, puti atatea intrebari la care eu nu pot raspunde, discuta cu doctorul.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu am carnet.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu depinde nici un oras. Ele sunt stas si sunt de aceiasi marie ca si retetele compensate.
Tu confuzi trimiterile simple - imprimat cu scriere neagra pe foaie alba, care nu se deconteaza medicului specialist de CNAS si unde trebuie sa platesti taxa de consultatie, cu cele care se deconteaza si care au imprimate sigla CNAS pe ele cu culoare roz.
Am verificat si marimea este cea care am spus-o: o foaie de caiet normal, nu studentesc.

Răspuns utilizator avertizat
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu confund absolut NIMIC!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru floresdemayo):

Esti tu confuza. Biletele de trimitere care constituie document de decontare, sunt documente cu regim special, aprobate prin ordinele Ordinele ministrului sănătății și ale președintelui Casei Naționale de Asigurări de Sănătate nr. 457/843/2018 și 456/842/2018. Deci nu poate orice medic sa le emita pe ce hartie vrea. Acestea se emit in programul special al CNAS.
Mai documenteaza-te.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Cine ti-a zis?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Chiar nu ma intereseaza ce gândești Ocupă-te de lucruri mai importante.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Daca ti-a zis medicul, respecta. Poti adormi la volan, chiar daca mergi pe o distanta de 20-30 km.