| SpoiledBrat a întrebat:

La cati anișori e recomandat sa ai prima relație?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu exista o varsta, la cati ani te indragostesti atunci incepi o relatie!
Sa-ti faci o relatie fara dragoste asta impune si sex iar atunci trebuie sa fi pregatit pentru asta, iti faci o astfel de relatie cand simti ca ai nevoie de o relatie ca singur nu mai poti... totusi iti recomand sa te abtii de la astfel de relatii ca nu aduc nimic bun in viata ta!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, cand esti suficient de matur, ca sa intelegi ce se intampla intr-o relatie si sa-ti poti lua raspunderea legala a faptelor tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o recomandare anume.
Depinde ce implica relatia.
Un tinut de mana si mers la un film o poti face si la 14 ani

| StoicAnalysis a răspuns:

De cand te-ai nascut, cu parintii tai ( relatie de rudenie )
De la 4-5 ani, cu ceilalti copii si cu educatoarele la gradinita ( relatie de prietenie )
De la 7-18 ani cu ceilalti colegi si cu profesori ( relatie de prietenie si de elev )
Si undeva intre 14 si pana unde te duce pe tine, relatie romantica daca si cand se iveste ocazia.
In rest, orice ti-ar zice lumea ca ar trebui sa faci, e doar un sablon dupa care se ia majoritatea pentru ca asa le-a fost transmis din generatie in generatie.