| YumiSukinanda a întrebat:

La noi in scoala este o epidemie de paduchi si de purici, intrebarea este: cum pot sa ma feresc de ei?

2 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Spalat cu apa si sapun.Gaz prin par daca ai lighioane, K300 prin casa pentru cei mici care sar si ii aduci de la scoala.Nu pune in cap picaturi pentru ciini ca nu sunt bune. Igiena personala pe primul plan. Vorbit cu diriginta sa ia scoal masuri contra animalutelor, vezi pe unde este focarul sa te fereti de el.

| BeliebersGJB a răspuns:

Simplu.Nu te duci la scoalawinkinglaughing