| Leea1234 a întrebat:

La ortodoxi, verigheta se pune pe inelarul de la mana dreapta, sau pe inelarul de la mana stanga?
argumentati!

4 răspunsuri:
| Leea1234 explică:

Va intreb...pentru ca la catolici, vad ca sta pe mana dreapta!

| Misha_1025 a răspuns:

Este ffff simplu pe inelaru de la stinga pentru ca stinga"corespunde" cu inima ceea ce inseamna cam asa --- iti ofer dragostea mea din inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logik ca se pune la stanga, nu am ce sa argumentez, se pune la stanga ca asa se pune, asa e obiceiul

| christall a răspuns:

Pe stânga. Se spune ca pe acolo e o vena care merge la inima și de-aia.