| mickadou a întrebat:

Lipsa de comunicatie dauneaza grav sanatatii? Ce se intampla intre doi oameni cand refuza sa se asculte, cand refuza sa dialogheze, considerand ca fiecare are dreptate si ca celalalt a gresit? Ca nu vrei sa ma stii de acel om? Oare nu s-ar gasi o solutie daca oamenii s-ar asculta sau ar comunica si nu s-ar lua dupa ce zic altii? Caci cei mai multi se iau dupa gura lumii si iata asa se intampla inevitabilul.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Comunicarea este baza. Daca ea nu exista, relatia (oricare ar fi ea) se va incheia dramatic mai devreme sau mai tarziu. Daca se doreste continuarea acesteia, orgoliile si incapatinarea (de ambele parti) trebuie sa fie lasate deoparte. Cand exista lipsa de comunicare, comunicarea e singura solutia. Ironic, nu?

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pe scurt fara comunicare sfarsitul acelei relati e inevitabil. spun din propria experienta.