| Sara2 a întrebat:

Ma doare in gat cand inghit saliva doar in partea stanga (jumatatea stanga a gatului) ce sa fac ca nu mai pot sa inghit sad

9 răspunsuri:
| L a răspuns:

Bea un ceai fierbinte si ia niste pastile de gat.`

| dulcik a răspuns:

Ia niste pastile pentru durerea de gat.Strepsils

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce ai luat tu ca sa iti treaca, insa si pe mine ma doare in gat - rau de tot, amigdala dreapta. Ma gandesc sa mananc niste lamai facand limonada si sa iau totusi antibiotic pentru a preveni puroiul - urmatoare faza.
Sper sa treaca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...am si eu aceeasi problema...am luat niste pastile de gat si streptils.am baut ceai FIERT si mi-am pus cartofi SI TOT MA DOARE! ce sa fac? e pe partea stanga si de abia pot sa inghit crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aceeasi problema o am de vreo 2 ani. Iarna, amigdalele mele isi fac de cap.De exemplu, acum, amigdala stanga o simt super unflata cand inghit insa daca se uita candva la ea zice ca nu e deloc, insa pe mine ma doare foarte tare.Am inceput sa fac gargara cu apa f sarata, asta a dat roade acum 2 saptamani cand iar aveam cevalaughing, nu stiu, mai sunt bune si lamaile, propolisul... ceva pastile de gat.Antibioticile trebuiesc evitate cat mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj.Nuj dástea.Sa te faci bine.si eu is aceeasi STARE! ma doare gatu calumea.nu pot sa fac nimic.am luat in continuu pastile.de toate.du-te la doctor.

| al3xutzza6576 a răspuns:

Incearca pastile de gat sau un ceai fierbinte

| Anonim_8992 a răspuns:

Pe mine ma doare in partea dreapta si numai potcrying

| DuB a răspuns:

Pai daca nu poti sa inghiti inseamna ca nu poti sa bei ceai fierbinte sau medicamenterolling on the floor nimictongue