| GogosikaInfuriata a întrebat:

Ma gandesc sa incep o relatie noua cu un alt baiat, f atasat de familia lui in special de mama, vb de 5 luni online si la telefon, e sarb, are o mentalitate mai aparte, privind viata daca esti implicat intr-o relatie (nu prieteni, nu iesiri in oras cu fetele etc.doar cu el sau in prezenta lui).
Nu am apucat inca sa-l cunosc real (dar am de gand) virtual ne certam mereu, pare o persoana f suparacioasa din orice dar la fel de repede ii si trece de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Este f.orgolios, pare si gelos mereu ma intreaba "cu cine mai vb." (daca raspund mai greu)!
De multe ori am discutat si mi-a spus ca real este o cu totul alta persoana, adica mai matura, dar si timid, si ca virtual are el gura mare si tare dar in viata reala nu e deloc asahee heeiar ca pe mess ne facem de multe ori neintelesi!
Recunosc, nu ma pricep la citit oameni, tind sa cred ca toti au intentii bune la fel ca mine!
Din cate am vb pana in ziua de azi, vrea o relatie serioasa, are 26 de ani impliniti, job stabil, casa proprie, situatie materiala buna din mos-stramos (tine neaparat sa ma puna la curent cu aceste lucruri, de ce nu stiu), pare ca se lauda de multe ori, desi sustine apoi "nu vreau sa sune a lauda...". Mi-a povestit de tot neamul lui, mi-a trimis poze cu toti (la fel dc nu stiubig grin) imi povesteste viata lui privata, ca i-au trecut multe prin pat (drept scuza ca era singur, iar ca eu trebuie sa-l inteleg si ca odata ce va avea relatia care si-o doreste nu va mai exista asa ceva pentru el). F des imi spune ca eu o sa fiu a lui, ca ma place ca om, ca am suflet prost de bun la fel ca si el, ca ne potrivim si ca el nu o sa renunte la mine!
Ce credeti merita acest om?
Poate unii sunt mai trecuti prin viata decat mine, eu am avut o relatie lunga si lata, mi-e greu sa ma rup de ea, dar am ajuns la concluzia ca nu mai merge (minciuni, dezamagiri, lucruri ascunse) si nu neaparat din cauza baiatului cu care am inceput sa vorbesc, pur si simplu nu mai e ce-a fost!

Răspuns Câştigător
| bunny112 a răspuns:

E foarte interesant ce ai povestit tu aici, dar sa fiu sincera eu dac as fi in locu tau nu stiu ce as face.asa ca ce sa-ti pun gandeste-te foarte bine la ceea ce vrei sa faci.caci s-ar putea sa 'dai cu picioru' in omu cu care esti acum in favoarea lui si sa regreti da la fel de posibil este sa nu te vezi cu el si dupa sa regreti. cere si tu parerea unui om care crezi ca mereu ai de invatat ceva bun de la el caci el te va sfatui cel mai bine.succewinking