| laur033 a întrebat:

Ma macina ceva foarte tare de o vreme... De ce lumea are tendinta asta de a vrea mereu o schimbare cand e inca pace in lume? Li s-a rupt cu binele sau cum? Ma enerveaza astia care cer acum sa modifice genurile masculin sau feminin, ca cica se simt,, ofensati" (nu stiu de voi dar daca as vedea un gay/transexual cred ca m-as da cu capul de ce apuc) Oameni buni, acum 100 ani, copii si alte popoare nu cunosteau legi si unele popoare nu primeau nici un fel de privilegiu. De ce ar vrea ei sa schimbe legislamentul? In biblie scrie clar: Familia este alcatuita dintr-un barbat si o femeie. Si pe vremea aia, nici nu isi inchipuiau ca in viitor, unii oameni anormali vor dori sa faca vreun transplant doar pentru ca doresc sa isi schimbe sexul. Asta se intampla cand oamenii sunt prea liberi... Ar trebui sa se intereseze mai mult de cum suntem vegheati si furati de asociatiile astea secrere, cum ne este furata intimitatea, nu tampenii de genul,, Vreau drepturi egale intre oameni,, normali" si cei "nesanatosi mintal,,"
Voi ce parere aveti? Sunt eu mai ciudat decat lumea actuala sau ar trebui sa imi schimb mentalitatea (cel mai probabil daca as fi anormal tot nu mi-as schimba mentalitatea, doar ca voi incerca sa maschez unele lucruri care ma deranjeaza)

Răspuns Câştigător
| UserulAnonim a răspuns:

Nu inteleg cu ce te afecteaza pe tine viata privata a unora, fiecare face ce vrea cu viata lui, atata timp cat e in intimitate.
Cum tu nu vrei sa vezi gay pe strada, poate nici eu n-am chef sa ma blocheze in mijlocul trotuarului un baiat si o fata care se mozolesc ca niste lingăi de mai au un pic si se ***.
Si cred ca faci confuzie intre orientare sexuala si identitate de gen. Eu cunosc tipi gay care sunt super de treaba, si altii care iti vine sa te tai cu lama cand ii vezi ce figuri au. Nimeni nu-i perfect, dar asta nu-ti da dreptul sa-i numesti anormali... sunt oameni ca si noi doar ca simt diferit.
Asociatiile astea secrete de care suntem "furati" este chiar Biserica, o afacere care nu plateste taxe. Intai schimbarea Constitutiei, acum impotriva avortului.
Tot ce fac e sa limiteze drepturile unor oameni care deja sunt discriminati, iar femeia inca traieste in secolul trecut dupa legile noastre.
Coalitia "Pentru Familie" dar nu inteleg ce face de fapt "pentru familie" ca n-am auzit sa-i ajute cu fonduri pe cei mai saraci si nici sa le dea de mancare. Instiga la ura prin semnaturi adunate cu forta, jalnic...
Poate ca am scris cam mult, dar sunt satul de mentalitatea unora care se gandesc la orgoliul heterosexual in loc sa se gandeasca la omenire. Pune-te o secunda in locul lor si ai sa intelegi de ce le iau apararea.
Nu-ti cere nimeni sa iti placa, doar tolereaza, fiindca toti suntem oameni, traim sub acelasi cer, in acelasi univers, si sunt sigur ca D-zeu vrea sa ne iubim aproapele indiferent de stilul de viata al acestuia. Nu cred ca vrea El catedrale din milioane de euro, din bani publici, apropo.
Nu esti ciudat, este OK ca ti-ai expus parerea si nu ai facut-o intr-un mod violent cum fac de obicei crestinii. Insa "nesanatosi mintali" si alte aberatii ar putea jigni niste persoane care chiar nu ti-au facut nimic niciodata.
Numa' bine!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"nu stiu de voi dar daca as vedea un gay/transexual cred ca m-as da cu capul de ce apuc"

Sper să fie ceva ascuţit şi tare. day dreaming

| T0T a răspuns:

Fiecare face ce vrea atâta timp cât nu îți încalcă libertățile deci nu înțeleg ce treabă ai.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stiu unde vezi tu pace in lume ca e razboi peste tot si tot timpul. In rest totul e impins de oculta pentru a reduce populatia lumii.

| WaterDrop a răspuns:

Nu prea inteleg unde ai vazut tu pacea in lume? laughing La ora actuala sunt conflicte peste tot.

Cat despre restul lucrurilor spune de tine, lumea este facuta sa evolueze, altfel am fi impins si acum o roata pe strada.Da, esti mai ciudat decat lumea actuala insa atata timp cat esti fericit, nu schimba nimic la tine caci asta conteaza.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

"Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia".

| Staind a răspuns:

M-ai pierdut la "in biblie scrie clar".