| Kqzu97 a întrebat:

Ma puteti ajutaa? Mi-am instalat Sims 3 Ambitions si cand intru in el merge foarte greu cand intru in oras se incarca intr-o ora, laptopul merge foarte bine dar jocul nu! Ce sa fac va rog mult de tot... Dau Fundita

2 răspunsuri:
| Kqzu97 explică:

Este foarte bun laptopul si nu am nimic pe el decat Sims, iar placa este 2GB RAM

| Ariel_2658 a răspuns:

Am avut si eu problema asta cu Sims 3, la unul dintre calculatoare. Nu ma pricep foarte bine, dar depinde de cat de bun e laptopul tau, adica daca suporta jocul, sau depinde si cat loc liber ai in el. Depinde si ce placa video ai si trebuie sa ai cel putin 1 GB RAM.liber. ( de ex, am incercat prima oara sa joc pe un calculator mai vechi si nu a mers.imi facea exact ca la tine, se incarca foarte greu jocul, apoi am incercat pe un laptop care avea ceva mai mult spatiu liber si cu o placa video ceva mai buna si a mers super ok) Mai sterge ceva din calculator.