| anonim_4396 a întrebat:

Mă simt prost.I-am dat mesaj profului de istorie cum ca nu inteleg un exercitiu el mi-a spus ca pe acesta nu trebuie sa-l facem si eu am spus ca credeam ca facem doar o pagina dar de fapt trebuia pe ambele..in fine aici nu a raspuns si dupa i-am dat iar mesaj intrebandu-l daca e in regula ca nu am facut toate exercitiile in afara de 4 si mi-a dat iar seen ..acuma ma simt prost si mai bine nu-l intrebam

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Da, ai dus discutia mai mult decat trebuia. Cu profesorii, de obicei, trebuie vorbit fata in fata, nu pe Facebook, ca si cum ai discuta cu un prieten. Iar daca alegi aceasta metoda, trimite un singur mesaj prin care sa iti expui toate nelamuririle si asteapta linistita un raspuns.
Totusi, ce ai facut nu e mare lucru. Profesorul tau stie ca discuta cu un copil. Nu va arata nimanui ceea ce ati vorbit si nu isi va forma o parere aiurea despre tine. Data viitoare, insa, mai bine intreaba un coleg cand nu stii ceva.