| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa te schimbi doar sa fii apreciat?

Răspuns Apreciat de Editori
| Edw08 a răspuns:

Nu. Cine te va aprecia o va face pentru cine esti. Asta doar dacă nu cumva toți îți spun sa te schimbi pentru ca după cum spune și proverbul "când trei oameni îți spun că ești beat să te duci să te culci " Dacă toată lumea îți spune în mare parte același lucru deranjant despre tine înseamnă că te evidențiezi în mod negativ printr-o caracteristică care solicită schimbare.
Dar dacă totul se rezumă la vorbele unei persoane ar însemna să ne schimbăm pentru fiecare om pentru ca fiecare om să ne accepte. Stai liniștit

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te schimbi in bine de ce nu

| Andreeush a răspuns:

Nu, lumea trebuie să te accepte așa cum ești.

| Frank51 a răspuns:

Daca schimbarea este in bine si te ajuta foarte mult, evident.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ai un caracter mizerabil, da. Dar ar trebui s-o faci pentru tine, în primul rand.

| Plato a răspuns:

Sub nicio formă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, cine te va aprecia o va face pentru ceea ce esti tu nu pentru schimbarea pe care ai facut-o.

| oglindasultanului a răspuns:

Posibil sa nu aprecieze daca te schimbi, sa nu fie acesta scopul lor. Oamenii, te plac sau nu, ei iti cer sa te schimbi, sau nu le pasa, nu-i afectezi cu nimic oricine esti. Ideea e sa fi tu, sa nu fi fals, sa nu-ti construiesti relatii prin minciuni, ca sa ai parte de exact ceea ce meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si nu.
Da, daca aprecierea altuia e importanta pentru tine.
Nu, pentru ca nu te poti schimba fara sa existe ceva care te schimba. Eu m-am schimbat dupa ce am avut un vis, de exemplu.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niciodata. Fii asa cum vrei, lumea mereu va avea ceva de comentat.

| Gofigi a răspuns:

Nu că o să regreți

| love1996 a răspuns:

Daca tu nu vrei sa te schimbi nu are rost sa o faci doar pentru ca iti spun alti.
Eu sunt cel mai bbun exemplu.
Pana si eu stiu ca sunt cea mai enervanta( nu am gasit un cuvant mai potrivit) persoana dar sotul meu nu a vrut sa ma schimbe in nici un fel
Suntem impreuna de 8 ani avem un copil si inca unu pe drum
Si ne intelegem ca la inceput.

| oricine1999 a răspuns:

Nu, fii tu insuti!

| DarkestAssassin a răspuns:

Depinde. Adica poate ai o personalitate agresiva, rautacioasa, etc., si daca te-ai schimba ceilalti te-ar aprecia mai mult.