| MissCosmos a întrebat:

Mi-am refacut recent toate conturile(retele de socializare si jocuri) dar nu sunt multumita acum deoarece vreau un username(in principal pentru jocuri) unic ca sa il pot folosi la toate.Pana acum a fost Mahima (inca il folosesc) si e foarte rar folosit dar de asemenea este si un nume in Asia. Ideea e ca vreau ceva care sa porneasca de la numele meu (Cosmina)...Anul viitor vreau sa ma apuc si de youtube si cum o foarte mare parte din cei populari pe youtube au nume unice(Pewdiepie,Cryaotic,Sycra,Domics,Nyanners, Noboru) vreau sa am si eu un nou username dar nu gasesc nimic TT^TT.Deci puteti sa va ganditi la ceva?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ

Pai ai mai multe variante:
✯Gaseste un nume foarte special, pe care sa nu-m mai aiba nimeni. Eu de exemplu sunt Blytzlike peste tot si pana acum nu am primit niciodata mesajul acela cum ca "Acest nume ar fi deja folosit".

✯Citeste carti un pic mai ciudate, intra pe site-uri cu nume in japoneza/chineza/s.a.m.d si cauta un nume care sa se potriveasca cu numele tau.
Hai sa-ti dau un exemplu. Eu am gasit mai demult un nume scotian, Caden ce inseamna batalie/spirit de luptator.
Mi-a placut foarte mult dar oare de ce?
Pai fii atenta.
Eu sunt Catalin Andrei.
Deci "C" -de la Catalin,"A"-tot de la el,"D"-de la Andrei,"E" -de la Andrei si "N" de la Catalin.
Deci Caden.
Asa poti si tu sa incerci sa-ti gasesti un nume, combinand literele dintre prenumele tale sau chiar literele dintre fostele tale nume de youtube/din jocuri s.a.m.d. S-ar putea sa iasa ceva frumos, cine stie?

Bafta!✌

1 răspuns:
| Abelard a răspuns:

Gândește-te la un număr de nume, lucruri etc care îți plac și combină-le. De exemplu: Cosmina + Youtube + Joc = Najoyou.