| alecsalecs a întrebat:

Mi-as dori si mi-ar placea ca in cea mai mare cladire din Bucuresti si nu numai adica Casa Poporului sa fie transformata intr-un muzeu grandios. Adica in ea sa fie mai multe muzee intr-unul singur! De exemplu Muzeul de Istorie, Muzeul de Cultura si Arta! Si mai stiu care! Ce parere aveti? Am avea astfel de castigat mult mai mult ma refer pe plan turistic?

1 răspuns:
| ioiokikimiki a răspuns:

Sunt de acord cu parerea ta. Daca s-ar intampla asa ceva (si ar fi foarte bine)
ar veni mai multi turisti in tara care ar aduce Romania la un nivel mai bun de trai dar si ne-ar face intr-un fel mai "populari" adica am fii mai cunoscuti in lume.
S-ar putea face excursii cu clasele care ar avantava elevii: ar avea ceva nou in memoria lor.
Toate astea pe plan turistic dar sunt si multe alte avantaje.
Sper ca raspunsul meu sa te ajute.