| mentholinks a întrebat:

Mi se pare mie sau multi se uita mai mult pe net decat la lumea din jurul lor?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu ti se pare, asa este. Ca exemplu, sunt atatea persoane care au prieteni (de unde - viata reala sau domeniul virtual, nu stiu) si vorbesc cu ei pe Insta sau Fb 70% din timp, iar pe afara ies cu ei... de fapt, dau de ei accidental pe strada, unul peste altul, tot cu nasul in telefon si doar atunci comunica in real life laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Unii chiat si sa se bucure de viata si o fac. Dar altii prefera sa-si astupe golurile prin intermediul unor mijloace toxice, printre care se numara si online-ul. Recunosc ca si eu fac asta, n am facut un sondaj, dar as paria pe cam 99, 9%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe net nu este aspectul fizic cand interactionezi, e usor de ales ce pui pe cont (posibilitatile sunt gratuite), nu-ti place contul, nu esti obligat sa il privesti, e mai usor de ignorat. Iti scrie ceva suparator, exista block. Pe net, nu urla, pe net nu atinge strainul. Pe net, nu vezi adevaratul aspect fizic al persoanei, nu-i vezi starea de sprit emotiile manifestate. Pe net editezi, stergi. In realitate nu ai optiunea de a te pregati cand cineva este in fata ta langa tine. Te ia prin surprindere si nu stii cum sa reactionezi corect. Pe net eviti, si raspunzi dupa ce trec orele, zilele. In realitate, sansa pierduta nu se mai repeta, timpul trece si s-a intamplat deja.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Ai dreptate, oamenii nu se pot bucura de ce au împrejur, doresc altceva, așa suntem noi din păcate.