| 3ntzz a întrebat:

'neata lume!
Am vazut mai demult un film.
Si as vrea sa il vad din nou, era unul din ala romantic.
Era vorba despre un baiat si o fata, fata parca era bogata si parintii ei nu-l prea acceptau pe baiat ca iubit al ficei lor pentru ca era cam sarac.
Stiu ca baiatul avea o casa care era vai s-amar de ea dar voia s-o vanda.Era mare gen...vila,doar ca subreda.In casa aia au facut ei dragoste prima oara. Apoi nu mai stiu de ce s-au despartit, au crescut.Baiatul tot incerca sa vanda casa ( care o renovase inainte s-o puna in vanzare ) si desi ii se ofereau preturi mult mai mari decat cerea el, mereu refuza.
Fata trebuia sa se casatoreasca cu un alt tip cica si ala bogat, nu mai stiu.
Ea n-a vrut.Cred...
Si nu mai stiu cum s-au reintalnit din nou dupa mult timp ( fata cu tipu sarac) iar au facut dragoste si pana la urma s-au casatorit si au trait fericiti pana la adanci batraneti.
Dar in film toata povestea asta a fost spusa de catre un batran, unei batrane care avea alzheimer.
Batranul era baiatul ( cel sarac ) iar batrana era fata. ( cuplul filmului). Prin povestirea intamplarilor astea, batranul voia de fapt sa ii reaminteasca sotiei sale de el. Pentru ca avea alzheimer si nu isi amintea nimic nimic. Pana la urma isi aminteste, se saruta se imbratiseaza... apoi uita din nou si gata filmu...
Mda happy end.
Ma rog, filmu-i foarte fain.
L-am vazut parca pe TCM ( programu ala care vine dupa CartoonNetwork).
E un film din ala mai vechi cred ca anii.....50-60.Cred!
Deci daca va suna cumva cunoscut filmu, va rog sa-mi ziceti si mie titlul! Ca tare as vrea sa-l mai vad.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ladydaianne a răspuns:

Filmul se numește The notebook: http://www.cinemagia.ro/filme/the-notebook-jurnalul-9242/
Și da, ai dreptate, e unul dintre cele mai romantice filme ever!