| babygirlmeli a întrebat:

Nicolae Dobrin a fost prezent la Campionatul Mondial din 1970 din Mexic? Nu daca a jucat, daca a fost prezent cu echipa. funditahappy

7 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Da a fosat prezent si a si jucat pentru ca facea parte din lotul nationalei

| alex_9231 a răspuns:

Si daca a jucat, asta nu inseamna ca a fost prezent?laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost prezent si a jucat foarte putin din cauza unui orgoliu de antrenor timpit caruia Dobrin i-ar fi spus;-Cit fotbal ai tu in cap, eu am in virful cramponului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit o carte a unui ziarist unde Dobrin ii raspundea la intrebari"Fotbalul e viata mea"in care se specifica ca a jucat totusi putin.Era vorba despre niste driblinguri si fermuare deschise a unor mari jucatori la vremea aia, dar nu mai retin totusi caci am citit-o demult, pe la 14 ani si nu mai retin daca era vorba de campionatul mondial sau de calificari.

| Cristian86 a răspuns:

Da a făcut parte din lot și a fost în Mexic.

| babygirlmeli explică:

Pai nu a jucat, aia stiu sigur happy vreau sa stiu daca a fost in mexic, inteligentule happy

| babygirlmeli explică:

Harciog, nu a jucat. "S-a calificat, împreună cu echipa naţională de fotbal a României la Campionatul Mondial de fotbal din Mexic, 1970, unde nu a jucat nici un minut, datorită unui conflict cu antrenorul Angelo Niculescu." -wikipedia