| razadeluna a întrebat:

Nu era asa de frumos sa fie mai frig si sa ninga si de Craciun si de Anul Nou, decat asa cum e, urat acum?

4 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Era.si cui nu ii placea dar asa a fost sa fie.sa nu ninga tocmai de sarbatori

| Lora_6439 a răspuns:

Iti dai seama ca toata lumea si-ar fi dorit asta. De la cei mai mici la cei mai mari. Si cand ningea in Bucuresti saptamana trecuta pe toti ii auzeai "ia uite ma, macar de ningea de Craciun sau de revelion". In primul rand pentru ca e magia sarbatorilor, asa cum vedem in poze sau cum era acum zeci de ani. Multa zapada si copiii care stau la caldura langa brad, la gura sobei, sau cei care stau si se uita pe geam la dansul fulgilor de nea. In al doilea rand era mai bine sa ninga acum pentru ca multa lume sta acasa si nu trebuie sa inoate prin zapada, sa inghete de frig si sa stea blocata in trafic in drumul spre munca. Dar uite ce urat e acum. Soare, zici ca-i primavara. Ba mai mult, mai devreme am vazut stoluri de cocori. Urat sad

| Vero1 a răspuns:

Imi pare rau ca nu a nins de craciun dar credeti-ma m-am saturat de zapada...la mine ninge si iar ninge(sunt din iasi, stau in sat paun) si se circula vai si amar...de obicei merg cu autobuzu cam 15 min. din iasi - paun dar azi am facut 40 min. e super naspa pe strada saracutu sofer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da era super frumos dar din pacate vezi si tu nu e deloc zapada te pup.