| Dianna a întrebat:

Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie careia sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery

Exprima acest citat putina tristete si dor de prieteni?
Vroiam doar sa va sensibilizez putin happy si sa va doresc o seara placuta!:*

Răspuns Câştigător
| danutzsan a răspuns:

Ai reușit, Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat. Și încă un citat care mi-a plăcut, Oamenii mari nu pricep niciodată nimic şi este obositor pentru copii să le dea întruna explicaţii

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Frumos citatwinking
Eu imi scriu mereu mie. E al naibii de binehee hee
Nu ma intristeaza pentru ca ma simt binebig grin.Si nici nu mi-e dor de prietenii ca ii vad in fiecare zi in puii meiwinking

| Bacemi a răspuns:

Frumoase cuvinte. Asa sunt si eu. Sunt foarte sincer si deschis. As putea sa imi deschid sufletul in fata oricui desi as cunoaste aceea persoana doar de putin timp. Asa simt eu nevoia, sa imi exteriorizez sentimentele. Am prieteni cu care vorbesc zilnic. Sunt persoane cu care vorbesc si care la randul lor imi impartasesc atat suferintele cat si momentele de fericire.

cami
| cami a răspuns:

Astea-s cumva vorbele micutului print, care pleaca in cautare de prieteni?
Eu nu mai am demult timp prieteni. Dar stii ca nu ma plang. Cateodata simt, nevoia sa am un prieten aproape, dar imi reprim rapid sentimentul asta. Ma am pe mine aproape, si asta imi e de ajuns.

| anad a răspuns:

"Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii"spunea si Aristotel, dar in zilele noastre asistam foarte des la forme negative de manifestere a prieteniei, de la cele exteriorizate in conduita pana la cele exprimate in limbaj.
Si o continuare:"Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni". – Antoine de Saint Exupery

| Gise a răspuns:

Si eu simt nevoia sa am un prieten, sa am cu cine povesti la cine sa imi spun oful. Insa uni au uitat de unde au plecat straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept.sa-miincredintezi.toate.nimicurile.tale.despre.citat.ilvom.diseca.cu.alta.ocazie