| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu sigur cum sa fac pașii când intru in aeroport ..deci după ce trec de controlul de securitate trebuie sa merg apoi la controlul de frontieră sau care sunt pașii? Apoi să găsesc poarta de îmbarcare?
Mi se mai da ceva un bilet care trebuie sa îl arat când urc in avion? Daca da, unde? La controlul de securitate?
Menționez că ceck in a fost făcut.
E prima dată când circul cu avionul și am probleme cu anxietatea și limba engleza nu prea o știu bine.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Control de securitate apoi control acte, cam asta e ordinea. Daca circuli intre 2 tari Schengen nu mai ai pasul cu controlul actelor.

Odata ce treci de controale nu trebuie decât sa iti cauti poarta de îmbarcare.

Daca ai check in ul facut deja inseamma ca ai si biletul in format electronic. Ala il vor scana la urcarea in avion. Poti sa îl folosești direct de pe telefon