| CrazyGothic a întrebat:

O logodnă poate fi legală şi la 17 ani?

Răspuns Câştigător
| darkhell217 a răspuns:

Da poate fi legala daca ai acordul parintilor

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cate stiu eu nu poate fi legala numai de la 18 ani

| EvaneSScence a răspuns:

O logodna nu inseamna nimic juridic. E un act simbolic.

| AntoniaRaluca a răspuns:

Logodna e primul pas spre casatorie.
daca ai rabdare, la 18 ani te poti marita, dar pana la 18 ani nu.
prin logodna, la 17 ani, poti spune ca il iubesti si te vei casatori cu el, cand va fi legal
concluzie, da poate fi legala(in caz de ceva poti sa renunti)

| d4ea a răspuns:

Bineinteles.e logodna nu casatorie.si daca vroiai sa te casatoresti puteai ca s-au schimbat legile.ai voie de la 16 ani.tot de la 16 ani poti sa intri si la puscarie:laughing))

| visez a răspuns:

Si o casatorie poate fi legala chiar si la 14 ani si nu neaparat numai in cazul rromilor (atata timp cat tu chiar asa iti doresti)