| Silviix3 a întrebat:

O prietenie presupune povestirea tuturor secretelor?

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Depinde. Daca e o prietenie adevarata si foarte buna, atunci da. Dar nu trebuie povestite toate deodata si din prima zi. Ii dezvalui prietenului/prietenei tale "secrete" pe masura ce prietenia avanseaza si in functie de cat de mult ti-a castigat incredereawinking

| Nymphetamine a răspuns:

Acum depinde de increderea care o ai in persoana respectiva.
Dar in general un prieten adevarat e acolo pentru tine sa te asculte, sa te inteleaga, sa-ti de-a un sfat si sa pastreze secretul.Indiferent cat de intim sau stupid poate fi.

| znstr a răspuns:

Orice prietenie adevarata merita si povestirea secretelor,dar numai daca e o prietenie de durata, si cu o persoana care chiar sa merite sa afle un secret. In ziua de azi mai greu gasesti o persoana careia sa i te dezvalui cu secrete, bune si rele si care sa te si accepte :p

| marioneta1991 a răspuns:

Daca tie prietena adevarata si ai incredere in ea si esti sigura ca nu va spune nimanui de ce nu?