| anonim_4396 a întrebat:

O sa dezvolt un subiect cu voi un pic mai ciudat.Adica tine cumva de cam ce se intampla in zilele astea influentat probabil de moda, mentalitatea "moderna" sau ceva de genul.
Sau pur și simplu am eu o mentalitate mai învechită și gândesc prost.
O persoana din vecini si-a cumpărat de curând un teren foarte mare pe care plantează pomi fructiferi și legume pentru care a și cautat oameni la munca. Oameni ce au venit pentru bani, iar alții pentru întrajutorare ca sunt prieteni sau rude.In fine.Ideea e ca și eu muncesc aici și chiar facem un colectiv plăcut cu oameni între 17 și 40 de ani silitori ce ne dam interesul și ne intelegem super ok.Problema e ca în ultimul timp, abia după câteva zile de munca au cam început niște discuții aiurea între oameni și niște nemulțumiri.
Eu una când vin la munca îmi iau pe mine un zerseu mai lung peste fund pe care o data ce se încălzește afara îl leg pe lângă mine, pentru ca lucrând în agricultura cam stam unul cu nasul în fundul celuilalt și mi se pare de bun gust sa nu ma expun indecent în fata celui din spatele meu indiferent ca se nimerește sa fie barbar sau femeie.Dar în schimb, sunt niște fete ce nu doar ca nu au vreo problema în a sta în poziții de genul în fata bărbaților dar nu prea au nici decenta lucru ce a cam început sa deranjeze.Adica își iau pantaloni foarte strâmți ce o data ce se apleca devin și foarte traspareti iar unii s-au cam sesizat ca e deranjant.
Eu am încercat sa le iau apărarea pentru ca mi-au dat seama ca se simt jenate de acuzați.Dar adevărul e ca le cam dau dreptate oamenilor având în vedere ca nu erau femei invidioase ce sa le reproșeze asta ci chiar bărbați ce sa plâns patronului ca ei au venit la munca nu la bordel si ca dacă le trebuiau femei mergeau acasă la neveste sau agatau in timpul liber.
Și chiar dacă știu ca în ziua de azi auzi rar asa ceva din parte unor bărbați.Chiar mai sunt oameni ce apreciază frumosul dar în anumite situații sau din anumite privințe nu oricând sau oriunde.
În fine.Iar ca treaba sa fie treaba a mai început o discuție tot legat pe tema asta cu un băiat părerea mea cu destul de mult bun simt dar ce a nimerit intr-o situatie aiurea.Mai exact una dintre fete si-a luat un decolteu foarte adânc o data cu aplecare se adâncească și mai mult iar ghinionul din câte se pare e ca în fata ei sa nimerit baitul respectiv.Eh,dar cum sunt bărbați glumeți au mai făcut mișto pe seama lui ca are priveliște și tot restul el încercând sa se abțină din comentarii.Problema a apărut când domisoara a început sa îl ia în ras pe băiat și sa facă mișto iar acesta din urma s-a enervat și i-a spus pe fata ca deși a văzut decolteul ei ca nu avea cum sa îl evite, nu prea are la ce sa se uite asa ca nu ar trebui sa se mai supraevualeze.Si automat a început un război între ei urmat de un scandal pana la bătaie între soțul domnișoarei și băiatul respectiv.
Întrebările mele la romanul asta pentru care îmi cer scuze ar fi.
Cum se poate rezolva problema sa putem munci în tihna?
Cine greșește în situația asta?

32 răspunsuri:
| Arakiss a răspuns (pentru Osana254):

Și dacă bunicul, tatăl, soțul, fratele admiră un trup de femeie, ar trebui să știi tu, sau să-i vezi tu? laughing Trebuie să o facă în fața ta?
Ești gardianul lor?
Vrei să vină să-ți zică ție "vai ce bună e gagica aia!"? rolling on the floor
Pe ce lume trăiești? Nu știi să faci distincția între a fi obsedat și a privi admirativ o femeie? Sau nu știi ce înseamnă obsedat?
Sau tu așa ești obișnuită să încerci să-ți susții argumentele exagerând?
După cum pui problema în răspunsurile astea, crezi că nu s-a prins toată lumea că de fapt tu ai fost cea deranjată și scandalizată de fetele alea și nu ceilalți?

| Wallace a răspuns (pentru Arakiss):

Eu m-am prins. laughing