| KsfNksf a întrebat:

Oare a fost democratică discriminarea sectei mormonilor în Statele Unite, "țara tuturor posibilităților"?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O da, e o problemă gravă și desigur stringentă plus că e și de actualitate.

Discriminare și democratie nu crezi că se exclud?

| Zuzu1991 a răspuns:

Cum religia crestina e majoritara in sua, iar secta aia se bazeaza pe neveste multiple (lucru pe care in sua nici macar islamistii nu il practica) lucru condamnat de lege si de crestinism, evident ca nu a fost democratica, insa pana nu au aparut poze si filmari cu copii smulsi din bratele mamelor, toti au fost impotriva lor

si in ziua de azi mormonii nu se amesteca, cu restul, iar restul se uita de sus la ei