| anonim_4396 a întrebat:

Observ ca multi dintre utilizatori se asteapta ca ceilalti sa fie precum personajele clasice: dominate de o trasatura :de religiozitate, de exemplu...
Nu credeti ca, in complexitatea noastra, ne apropiem de personajele romantice, cu bine si rau la un loc, cu impulsuri si trairi puternice si, uneori contradictorii?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Da, unii suntem mai aproape de personajele din naturalism, asta e problema... Sunt de acord ca oamenii contin si lucruri "bune" si lucruri "rele", depinde de ei cat de constienti sunt si de unele si de altele si cum le manifesta.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Personaje romantice în era asta? O @Dominik, dragă, deja aveam impresia că fac parte din alt film...acum îmi doresc să trăiesc pe o altă planetă!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sincer sper ca, ajungand la varsta a3a -intr-o zi indepartata-, ma voi privi pe mine, cea de acum, intr-o oglinda nostalgica si romantica. Insa acum, ca restul lumii, fac aceleasi greseli: imi neglijez sanatatea si ma grabesc sa imi laurii promisi de altii, daca nu, sper sa ii pot fura prin ciordeala meseriei de la altii.chestiuni dintr-astea. Si evident, ma plang ca NU am timp.Sau avem timp?

Salutari!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce e rau in asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gresit.doresc ca oamenii sa nu fie ipocriti.si stiu cu ce scop ai pus aceasta intrebare, insa gresesti total.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sint una cu tine, ca doar nu m-o durea mina...