| LissLiss a întrebat:

Ok deci mi-am facut o pagina pe facebook, cum pot sa mai adaug o alta admina? Care la randul ei sa intre de pe facebook'ul ei?

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Eu te sfătuiesc să nu pui administratori ci creatori de conţinut.

Care e diferenţa?

Este doar o singură diferenţă. Creatorul de conţinut nu poate scoate sau pune alte admine. Pagina e mai în siguranţă aşa, doar nu vrei să te scoată cineva sau să îţi fure pagina.

Cum faci asta?

Păi, te duci pe pagină. Dai click pe descriere. ( spaţiul ăla de sub poza de profil ). Aici o să vezi că scrie " Despre ". În dreapta ai un buton " editează ", dai pe el.
Pe pagina unde eşti acum, sus ai 4 categorii. Tu dai pe a 3-a, " Roluri de administrator ". Lână profilul tău mai este un spaţiu de profil gol. ( iar dacă nu dai pe " adaugă administrator " de jos ). Scrii adresa de e-mail al contului pe care vrei să îl pui. Şi sub spaţiul unde scrii e-mailul, scrie " Administrator ", dai acolo şi selectezi a 2-a variantă : " Creator de conţinut ".

Sper că ai înţeles.