| chiftelutacrocanta a întrebat:

Omul bun e luat de prost pentru ca a auzit de oameni buni care au fost luati de prosti si in sinea lui se considera un prost dupa ce face lucruri bune, si asa cum se considera el pe el insusi, asa il considera si alti oameni.Omul bun e luat de prost pentru ca oamenii sunt spalati pe creier de citate si vorbe auzite din societate despre oamenii buni care sunt luati de prosti. Sau omul bun e de fapt prost si poarta masca bunatatii sau de ce se spune ca omul bun e luat de prost? Tu ce crezi?

2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Intrebarea asta mi se pare putin confuza.

| CuriousStuff a răspuns:

Pentru ca de omul bun poti sa profiti, un om bun zice cu greu "nu" atunci cand i se cere ajutorul, chiar daca nu e foarte fericit sa-l dea in acel moment.

Daca am inteles bine intrebarea...