April
| April a întrebat:

Omul este singurul animal care se plictiseste.Care sunt situatiile care va plictisesc ingrozitor si cum le faceti fata:le evitati sau le suportati cu stoicism?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt curioasa cata rabdare pot sa am in cazul in care ma plictisesc.In general ma plictisesc si ma enerveaza oamenii care intarzie la intalniri.Ma scoate din sarite treaba asta.Ma mai plictiseste si coada de la stomatologie si povestiile "infricosatoare" despre masele, operatii nereusite la proteza etc

| georgiana a răspuns:

. uneori ma plict, dar gasesc solutii sa ies din starea asta...ascult muzica, sun prietenii sa iesim in oras...in general, incerc sa ma bucur de viata si cu cat pretuiesti fiecare clipa din viata ta, cu atat esti mai vioi...

| costyn162 a răspuns:

Sincer viata mea a inceput sa fie atat de monotona si faptul ca respect o rutina zilnica care a inceput sa ma calce pe nervi, ma face sa ma pictisesc de mine sau mai bine, zis de viata mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-arunc in ele la greu si incep sa inot in apele lor tulburi.

| ddeala a răspuns:

Eu cred ca plictiseala este in stransa legatura cu lenea...eu cand ma plictisesc dau drumu la muzica la maxim si ma pun sa-mi fac ordine in dulap...pe urma ma extind la toata casa...si uite asa fac eu aproape zilnic curatenie generala in casalaughing nici numi dau seama cum trece timpu.