| andreiboss31 a întrebat:

Pana la ce varsta se merge cu capra? 18 e prea mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu,nu..chiar deloc,multi vecini de ai mei, desi au mai multi ani decat mine, merg cu capra, ursul, uratul...etc. sa nu iti fie jena!winking funda?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Întreabă-l pe Hombre câţi ani are şi o să-ţi dai seama că niciodată nu e prea târziu.

| Chαяtreux a răspuns:

Am vazut si cu mai multi ani

| scumpik99 a răspuns:

Buna.Depinde cum o iei,si aici ma refer si la colinde.
Deci daca colinzi si mergi cu uratul doar de distractie,de amuzament pentru a face spectacol celorlalti oameni este foarte ok.Dar nu trebuie sa mergi din poarta in poarta,cum fac copii,eventual doar pentru bani,desigur sa faci asta este ceva stupid,penibil si patetic.
De exemplu este ceva minunat sa mearga niste tineri cu colinda pe la profesori, pe la rude,sau se poate si sa mearga un grup pe la oameni,din poarta in poarta,dar ei fac asta doar ca sa-i inveseleasca cu conditia ca oamenii sa-i primeasca in casa si sa-i serveasca cu ceva(fara bani).Sau mai sunt concertele de colinde care sunt foarte placute pentru orice ureche,unde tinerii colinda numai sa aduca fericirea pe chipurile oamenilor, fara niciun fel de obligatie.
Acum venind vorba de capra, nu este niciodata prea tarziu sa mergi cu capra, este un obicei traditional foarte frumos care face furori si oricine poate si merita sa se distreze, orice varsta ar aveawinking

| alexs99 a răspuns:

Nu exista o varsta limita, poti merge si la 80.

| alexs99 a răspuns:

Nu,nu e prea mult.

| CannbalCorpse a răspuns:

Poţi merge la aproape ori vârsta.

| PotatoMustDie a răspuns:

18? Nu e prea mult. poti merge cu sorcova si la 20 de ani daca ai o inima de copil.

| Never4ever a răspuns:

Orice varsta.

| anonymous09 a răspuns:

Unii merg si pe la 50 de ani si crezi ca 18 e prea mult?

| OliverArrow a răspuns:

Am vazut si oamenii mai in varsta.

| Louuder98 a răspuns:

Cu capra merg oamenii si la 30 de anilaughing
Ideea e sa nu mai mergi cu colinde din usa in usa laughing

| Ame25 a răspuns:

Sunt oameni la tara care merg cu vaci oi capre si la 50 de ani

| Mihai_Alin_1997 a răspuns:

La ori ce varsta. Poti merge eu am vazut si de 40 de ani.