| chiftelutacrocanta a întrebat:

Parca azi m-am nascut,si azi traiesc prezentul,cum de am ajuns aici,fara sa stiu,degeaba au fost atatea ploi si probleme, eu simt ca de abia m-am nascut si nu stiu ce caut pe lume, imi puteti spune care este rolul meu in viata, de ce traim noi viata?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O traim pentru a descoperi care este rolul nostru in ea.

| Doub a răspuns:

Fă-ţi singur rolul ăsta.

| Staind a răspuns:

Roaga-te pentru indrumare. happy

| Aberdeen a răspuns:

Am trecut și eu prin asemenea momente, de revelație aș zice. Te simți limpezit, lucid total, dezmorțit.
Eu nu sunt încă sigură care e rolul meu, dar știu precis că trebuie să-mi învăț și depășesc toate lecțiile de viață. Luciditatea și fericirea te fac să te apropii de cunoașterea rolului tău pe pământ, eu așa simt.

| AdrianVoicu a răspuns:

Eu nu pot sa-ti raspund la intrebarea asta tu trebuie sa te gasesti pe tine

Asta ascult eu cand ma simt pierduta in viata

https://www.youtube.com/watch?v=04S9a8pcPTM

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=XPFwoAgcdGA

Scopul vietii e sa iL glorificam pe Dumnezeu prin Hristos :)