| TarzanEva a întrebat:

Pe o tabletă Android meege descărcată orice aplicație care funcționează pe telefon?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Orice aplicatie... care este de tip.apk, da big grin

| Andreeush a răspuns:

Așa ar trebui.

| NLS a răspuns:

Da, sau aproximativ da, si atata timp cat ambele au acelasi sistem de operare.

Exista si softuri care exista pe telefoanele Android, dar dezvoltatorul nu s-a gandit sau nu s-a ostenit sa ofere si interfata pentru tablete.
Insa 95% dintre aplicatiile de pe telefoanele Android, functioneaza si pe tablete.
Trebuie doar sa fii atent la versiunea sistemului de operare.

Uneori o aplicatie functioneaza pe Android 9 sau 10, insa nu si pe Android 7 sau 8...
Te va atentiona acest lucru cand vei incerca sa o instalezi pe un dispozitiv incompatibil.